CZARNOCKA DROGA DO KONCEPCJI PRAWDY SYMBOLICZNEJ (6482235779)

12 dni do końca
cena kup teraz
11,90 zł
Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 7,50 zł
  • List polecony priorytetowy 8,30 zł
Zakupy powyżej 180 zł
  • lokalizacja: Myszków
  • czas wysyłki: 24 godziny
  • stan: nowy
  • okładka: miękka

Małgorzata Czarnocka "Droga do koncepcji prawdy symbolicznej", stan: bardzo dobry, str: 271.

"Prezentowane w książce rozważania są poświęcone prawdzie korespondencyjnej, czyli takiej, która jest łącznikiem pomiędzy wiedzą a rzeczywistością, a bardziej poglądowo, która jest epistemicznym oknem otwierającym rzeczywistość podmiotowi poznania. Jako punkt wyjścia i podstawę konstruktywnych rozważań przyjmuję zatem ogólną ideę korespondencyjości, konstytutywną dla korespondencyjnego rozumienia prawdy. Proponuję ujęcie natury prawdy korespondencyjnej odmienne od jej zastanych koncepcji; odrzucam je wszystkie. Odmienność sprowadza się głównie do innego identyfikowania relacji korespondencji niż postulowana w zastanych ujęciach. Wszystkie skonstruowane koncepcje prawdy korespondencyjnej są oparte na uznawanych za oczywiste potocznych przeświadczeniach co do sensu prawdziwości. Neguję wartość tych przeświadczeń. Bez tej negacji filozofia nie jest w stanie odsłonić natury prawdy korespondencyjnej. Branie za podstawę filozoficznych koncepcji przeświadczeń potocznych i następnie ich pojęciowe rafinowanie, cyzelowanie, swoiste "polerowanie zadr i nierówności", typowe dla filozofii analitycznej, nie jest w stanie treściowo przekroczyć tego, co utrzymuje się o prawdzie w wiedzy potocznej i nie jest w stanie charakteru prawdy istotnie rozjaśnić. Ujęcie problemu prawdy przedstawiane w tej pracy jest z pewnej perspektywy ambiwalentne. Z jednej strony bowiem, uważam, że idea prawdy korespondencyjnej głosząca, że prawda polega na korespondencji zdania (prawdziwego) z rzeczywistością jest najcenniejszą ideą prawdy, chociaż kompletnie nie ze względów utylitarnych, a właśnie wbrew nim. Przyjęcie tej idei, opowiadanie się za nią oraz dążenie do prawdy w jej korespondencyjnym rozumieniu jest ważnym świadectwem człowieczeństwa bezinteresownego, zachowującego pragnienie poznawania dla intelektualnej potrzeby, a nie z powodów utylitarnych, które są często egoistyczne."

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u merkuriusz77 za co najmniej 180 zł.
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • ING Bank Śląski S.A. 62 1050 1168 1000 0091 4733 9882
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 8,30 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
List polecony ekonomiczny 7,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

pozostałe informacje

Witamy w antykwariacie - księgarni Merkuriusz. Wszystkich miłośników książek zapraszamy do zakupów. Posiadamy książki nowe i stare, w konkurencyjnych cenach, z różnorodnych dziedzin; poza książkami w ofercie można znaleźć czasopisma fachowe, komiksy, stare zdjęcia i pocztówki. Książki są dla nas czymś poważnym, nie zwyczajną rzeczą, nie samym plikiem zadrukowanych kartek lepiej bądź gorzej sklejonym – książki mają swojego ducha i dlatego darzymy je szacunkiem. Tym większym szacunkiem darzymy czytelników dzięki którym książki żyją - kupując u nas, możesz być pewny fachowej i szybkiej obsługi. Książki, o ile wpłata dotrze do nas przed godziną 13, wysyłamy tego samego dnia - w rzadkich wypadkach następnego. Nie pracujemy w weekendy i święta. Ponieważ koszt wysyłki zależy od jej wagi i rozmiarów, w przypadku zakupu większej ilości pozycji prosimy o kontakt mailowy lub użycie wzoru: najwyższy z kosztów wysyłki zakupionych książek + 1,50 za każdą kolejną sztukę (możesz zapłacić przez PayU, ponieważ mamy ustawioną opcję pozwalającą klientowi samodzielne wpisanie kosztów wysyłki). Proszę pamiętać, że cena wysyłki obliczona według wzoru może okazać się wyższa niż rzeczywista - dlatego lepiej napisać maila. Przy zakupach powyżej 180 złotych - wysyłka jest darmowa. Niektóre z naszych ofert mają w opisie dodatkowe warunki rabatu. Na maile staramy się odpowiadać tego samego dnia (nawet w weekendy). Nie wysyłamy książek za pobraniem (z rzadkimi wyjątkami). Podajemy numer naszego konta, potrzebny w przypadku przelewu tradycyjnego: ING Bank Śląski S.A. 62 1050 1168 1000 0091 4733 9882, Antykwariat Merkuriusz Michał Jawura, Mickiewicza 5, 42 - 300 Myszków. Życzymy owocnych poszukiwań i udanych zakupów!