CONSTALEX KOTŁY CO KOCIOŁ PIEC PID EKOGROSZEK 50kW (6541365754)

zakończona
7 892,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska gratis
 • Przesyłka kurierska pobraniowa gratis
 • lokalizacja: Tomaszew
 • czas wysyłki: natychmiast
 • stan: nowy
 • uszkodzony: nie
 • waga (z opakowaniem): 642.0 [kg]
 • typ: górno-dolny
 • moc (kW): ponad 30
 • materiał: stalowy
 • rodzaj sterownika: PID
 • rodzaj paliwa: drewno, miał węglowy, pellet, węgiel kamienny
 • informacje dodatkowe: dopuszczalna praca w układzie zamkniętym, kocioł z podajnikiem

CONSTALEX

"Constalex to najwyższa jakość potwierdzona 23-letnim doświadczeniem oraz zaufaniem wielu klientów i przedsiębiorców"

Dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi świadczone były na jak najwyższym poziomie. Dzięki polityce naszej firmy w roku 2015 kotły CONSTALEX zostały nagrodzone tytułem „RZETELNA I INNOWACYJNA FIRMA”

.

Opis Aukcji


Kocioł Tytus to:

Piec dwupaleniskowy z podajnikiem ślimakowym o mocy 50 kW. Szczegóły poniżej w naszej aukcji. Kocioł wyposażony w najnowszy sterownik JOKER DS3P.

Kocioł TYTUS to piec z dużym paleniskiem dodatkowym. Spalanie na ruszcie wodnym odbywa się bez wygaszania podajnika. Możliwe jest też palenie tak jak w tradycyjnym kotle zasypowym. Pracuje wówczas tylko sterownik i dmuchawa a ślimak zostaje odłączony.

Przeznaczenie kotła Tytus

Kotły serii TYTUS przeznaczone są do wytwarzania ciepła w celu ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych oraz do współpracy z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, także latem bez ogrzewania instalacji c.o.
Kotły produkowane są o mocach od 12–75 kW dostępne na innych naszych aukcjach .

Paliwa spalane na podajniku

 • Ekogroszek

 • Miał

 • Ekogroszek z pelletem
 • Ekogroszek z biomasą

Paliwa spalane na ruszcie dodatkowym

 • Węgiel kamienny
 • Drewno

 • Brykiet


Zasady działania kotła TYTUS:

Kotły serii TYTUS są bardzo nowoczesnymi urządzedniami w pełni zautomatyzowanymi sterowanymi przez mikroprocesorowy sterownik kotła, którego obsługa sprowadza się do minimum. Wyposażone są w wysokiej jakości układ nawęglania, a konstrukcyjnie zostały przystosowane do wysoko efektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek i miał oraz mieszanek z biopaliwami. Paliwo do procesu spalania transportowane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego z zamontowanego obok kotła zasobnika paliwa.

W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest deflektor - płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnika.

Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje, o ile instalacja jest w nie wyposażona, pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wyłączenia i wygaszania kotła.

Ekologiczna technologia

Nasze kotły posiadają aktualne certyfikaty emisyjno-energetyczn­e.

PRZEKRÓJ KOTŁA


Przekrój kotła - tytus z podajnikiem ślimakowym:

DANE TECHNICZNE


Podstawą dobrego wyboru kotła powinien być bilans cieplny sporządzony zgodnie z obowiązującą normą.

Podane dane techniczne odnoszą się do budynków o zapotrzebowaniu cieplnum rzędu 100W/m² lub 40W.³

Skontaktuj się z nami

Po dokonaniu zakupu zadzwoń lub napisz do nas
w celu ustalenia dogodnego terminu dostawy!

794 001 009

62 594 17 23

Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji codziennie w godz. 8:00 - 22:00

kotly-constalex@wp.pl

Formularz kontaktowy Allegro

Wzór graficzny kotła


Wyjście czopucha - po zakupie klient dokonuje wyboru umiejscowienia przewodu kominowego, które wykonujemy GRATIS!

kształty czopucha - do wyboru gratis do zakupionego kotła

Sterownik kotła Tytus


Sterownik TMK JOKER DS3P

Elektroniczny sterownik JOKER DS3P przeznaczony jest do sterowania podajnikiem ślimakowym, dmuchawą, pompą obiegową c.o., pompą ładującą zasobnik c.w.u. oraz pompą instalacji podłogowej (opcjonalnie pompą cyrkulacji pod kran). Sterownik dynamicznie reguluje ilością podawanego paliwa oraz mocą dmuchawy, działając w pełni automatycznie. Posiada dodatkowe zabezpieczenie zmniejszające ryzyko przegrzania kotła w postaci wyłącznika termicznego. Sterownik posiada funkcję „anty-stop” oraz funkcję ochrony antybakteryjnej. JOKER DS3P posiada szeroki zakres histerezy załączania i wyłączania pomp. Sterownik może realizować priorytet ciepłej wody użytkowej i dodatkowo zabezpiecza zasobnik oraz grzejniki przed wyziębianiem przez zbyt chłodny kocioł. Sterownik rozdziela moc kotła między obiegi c.o. i c.w.u. w sposób dynamiczny, uwzględniając nastawy i preferencje użytkownika. Sterowanie pompą cyrkulacji pod kran pozwala na utrzymywanie zadanej temperatury obiegu c.w.u. we wszystkich punktach odbioru. Użytkownik ma również możliwość wyboru sposobu sterowania pompą instalacji podłogowej celem osiągnięcia oczekiwanej temperatury. Użytkownik ma możliwość korzystania z programów czasowych, które zapewniają optymalizację zużycia energii. Efektem pracy sterownika jest optymalna praca kotła oraz utrzymywanie temperatury wody użytkowej i ogrzewanych pomieszczeń na oczekiwanym poziomie

 • Płynna regulacja obrotów wentylatora wraz z automatyczny, podawaniem paliwa (płynna regulacja mocy kotła), realizowana samoczynnie przez sterownik
 • Zaawansowane programy czasowe
 • Czytelny graficzny wyświetlacz sterownika
 • Dynamiczna korekta dawki paliwa
 • Dostęp do bezprzewodowego panelu sterującego

Bezprzewodowy panel pokojowy pracuje w oparciu o programy czasowe zdefiniowane w sterowniku bazowym JOKER DS3P-RC. Użytkownik ma możliwość oprócz podglądu temperatury w pomieszczeniu także zmianę temperatury pokojowej dla aktualnego programu czasowego. Za pomocą panela można również śledzić temperaturę kotła oraz zmieniać nastawę temperatury kotła. Alarmy kotła i podajnika sygnalizowane są pulsowaniem odpowiedniego symbolu oraz sygnałem dźwiękowym.
Panel pokojowy posiada także automatyczną blokadę przycisków dotykowych – blokadę rodzicielską.

S.O.S

Samoczynna Ochrona Silnika

INTELIGENTNA ZAWLECZKA - Najnowowocześniejsze rozwiązanie
całkowicie eliminujące problem zawleczkek mechanicznych i klinów.

Inteligentna zawleczka S.O.S. to moduł chroniący silnik w układach podających paliwa stałe stosowanych
w automatycznych kotłach centralnego ogrzewania.

W rozwiązaniach starego typu na klin silnik po zatrzymaniu przegrzewa się co powoduje nadpalanie zwojów
i osłabienie jego siły. Zastosowanie nteligentnej Zawleczki S.O.S.
zastępuje w 100% zawleczkę mechaniczną lub klin.

Podajnik III generacji Technix


Podajnik żeliwny

Podajnik jest integralną częscią kotła centralnego ogrzewania z automatycznym dozowaniem paliwa typu ekogroszek, miał itd. Paliwo za pomocą ślimaka podawane jest z zasobnika (kosza) do palnika. Spalanie następuje w palenisku. Do napędu ślimaka służy motoreduktor składający się z silnika oraz reduktora.

Najważniejsze funkcje podajnika:

 • Wykonany w całości z wysokogatunkowego żeliwa
 • Ślimak zaprojektowany pod kątem 90° zapobiega wycieraniu się podajnika
 • Szczeliny napowietrzające zapewniają optymalne dopalenie paliwa
 • Rodzaj paliw: ekogroszek/miał
 • Markowy motoreduktor
 • Precyzja i jakość wykonania na najwyższym poziomie

Akcesoria GRATIS do kotła Tytus:

 • Zestaw czyszczący składający się z 4 elementów
  • Pogrzebacz
  • Łopatka do węgla
  • Zgarniacz
  • Wycior do pieca
 • System gaszący "STRAŻAK"
  • Urządzenie zabezpieczające STRAŻAK odpowiada za zabezpieczenie przed zapłonem opału znajdującego się w zasobniku kotła z podajnikiem. W przypadku nagłego braku prądu, cofnięcia lub przedostania się płomienia i żaru do rury podajnika, topnik zaworku ulega stopieniu co powoduje zalanie żaru wodą.
 • Szuflada na popiół wykonana z wysokiej jakości stali, malowana farbą antykorozyjną

Galeria zdjęć


Poniżej w galerii prezentujemy najnowszą wersję modelu Tytus.

Najedź na miniaturę, aby powiększyć. Kilknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie.

Skontaktuj się z nami

Po dokonaniu zakupu zadzwoń lub napisz do nas
w celu ustalenia dogodnego terminu dostawy!

794 001 009

62 594 17 23

Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji codziennie w godz. 8:00 - 22:00

kotly-constalex@wp.pl

Formularz kontaktowy Allegro

Nasza firma


Tradycja i jakość

Nasza firma istnieje na rynku od 1993 roku. Zajmujemy się produkcją automatycznych i zasypowych kotłów grzewczych. Zdobywając niezbędne doświadczenie w tej branży i rozwijając najnowsze technologie nasz zakład wytwarza kotły o wysokiej jakości, estetyce i przystępnej cenie. Kotły firmy Constalex mają konstrukcję stalową, spawaną i przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym układem lub wyposażonym w pompę.

Nowoczesna i ekologiczna technologia

Zapewniamy technologie i wykonawstwo produktu na najwyższym poziomie oraz niezmiennie od wielu lat zadowolenie klientów. Dzięki nowoczesnej i sprawdzonej konstrukcji od lat nasze kotły cieszą się opinią niezawodnych i przyjaznych w obsłudze. Wysoką jakość kotłów potwierdzają niezbędne badania i certyfikaty ekologiczne.

Bezpłatna dostawa

Po zakupie i uzgodnieniu terminu dostawa nastepuje bezpłatnie na adres podany przy kupnie. Nie wymagamy wpłat. Klient dokonuje płatności dopiero przy dostawie kotła. Jest to niewątpliwie ogromną zaletą ponieważ klient ma możliwość sprawdzenia kotła przed dokonaniem płatnosci za towar. Nasz wykwalifikowany personel chętnie doradzi Państwu w wszelkich kwestiach technicznych

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
Przesyłka kurierska gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
Przesyłka kurierska pobraniowa gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
dodatkowe informacje
Dostawa Bezpłatna.
Wystawiam faktury VAT