CERESIT CR 62 tynk renowacyjny 20kg PROMOCJA (6541182779)

zakończona
75,95 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska 20,00 zł
  • Przesyłka kurierska pobraniowa 25,00 zł
Zakupy powyżej 3 500 zł
  • lokalizacja: Warszawa
  • czas wysyłki: natychmiast
  • stan: nowy
  • waga (z opakowaniem): 20.00 [kg]
  • uszkodzony: nie

CR 62 TYNK RENOWACYJNY SPECJALISTYCZNY

Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków

WŁAŚCIWOŚCI

- paroprzepuszczalny

- zawiera tras

- o niewielkim skurczu

- hydrofobowy

- nienasiąkliwy

- mineralny

- spełnia wymogi WTA

- możliwość nakładania natryskowego

OPIS

Ceresit CR 62 służy do wykonywania tynków renowacyjnych grubości od 10 do 30 mm. Przeznaczony jest specjalnie do obiektów zabytkowych, do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów. Pozwala uzyskać suchą powierzchnię ścian piwnic i fasad. CR 62 może być stosowany na dużych powierzchniach oraz do miejscowych napraw. Odpowiedni do podłoży o niewielkiej wytrzymałości o niskim, średnim i wysokim stopniu zasoleniu. Dodatek mączki trasowej zapewnia dobre właściwości robocze oraz ogranicza możliwość powstawania wykwitów solnych. Tynk CR 62 z dodatkiem emulsji kontaktowej Ceresit CC 81może stanowić ażurową obrzutkę zwiększającą przyczepność kolejnych warstw. Nie stosować na podłożach gipsowych, ani do zabezpieczenia murów przed wilgocią gruntową, wodą podskórną itp.Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków

Remont przy użyciu tynków renowacyjnych

ROZWIĄZANIE SYSTEMOWE

System renowacji zawilgoconych i zasolonych murów polega na zabezpieczeniu ich przed dalszym dostępem wody i wilgoci (wykonanie lub/i odtworzenie izolacji poziomych i pionowych) oraz osuszenie w kontrolowany sposób. Do osuszania tego typu murów stosuje się system tynków renowacyjnych, które można aplikować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz powyżej poziomu terenu. W skład systemu tynków renowacyjnych Ceresit wchodzi tynk podkładowy Ceresit CR 61, tynk specjalistyczny Ceresit CR 62 oraz szpachlówka do tynków renowacyjnych Ceresit CR 64. System uzupełniają paroprzepuszczalne farby i tynki silikatowe i silikonowe, stosowane w systemach ociepleń Ceresit. Systemy tynków renowacyjnych Ceresit (CR 61, CR 62, CR 64) spełniają wymagania określone w instrukcji WTA 2-2-91.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Z zawilgoconej powierzchni muru należy skuć stare tynki na wysokość 80 cm powyżej widocznych śladów zawilgocenia, oczyścić mechanicznie powierzchnię ściany z zabrudzeń, śladów wysoleń, skuć skorodowane fragmenty cegły. Po skuciu tynków, należy oczyścić spoiny między cegłami na głębokość do 2 cm. W przypadku występowania porażenia grzybami rozkładu pleśniowego, algami, grzybem domowym, należy na powierzchni muru przeprowadzić prace odkażające (np. przy użyciu preparatu grzybobójczego Ceresit CT 99). W takim przypadku skuty tynk należy traktować jako odpad niebezpieczny i odpowiednio z nim postępować. W dalszej kolejności należy uzupełnić oczyszczone spoiny za pomocą tynku renowacyjnego CR 61. Na wyznaczonym w projekcie poziomie wykonać przeponę poziomą (izolację poziomą) metodą iniekcji ciśnieniowej lub grawitacyjnej przy użyciu płynu Ceresit CO 81. Po upływie co najmniej 24 godzin od wypełnienia spoin, na odsłoniętej i oczyszczonej powierzchni ściany należy wykonać obrzutkę z tynku renowacyjnego CR 61 zarobionego wodnym roztworem emulsji kontaktowej Ceresit CC 81. Obrzutka ta powinna byç nałożona na ścianę równomiernie, pokrywać około 50% powierzchni, a jej grubość powinna wynosić około 5 mm.

TYNKOWANIE

Po upływie minimum 24 godzin od wykonania obrzutki na przygotowaną i zwilżoną powierzchnię ściany, w przypadku nierównej ściany lub/i silnie zasolonej, nanosi się warstwę tynku renowacyjnego podkładowego Ceresit CR 61. Minimalna grubość tej warstwy tynku wynosi 1 cm. Tynkiem tym wyprowadza się też wszelkie nierówności ściany. Tynk ten, po narzuceniu nie zagładza się, lecz tylko ściąga listwą i uszorstnia jego powierzchnię, przez przetarcie miotłą z gałęzi. Po upływie co najmniej 48 godzin od wykonania tynku podkładowego, po zwilżeniu podłoża, nakłada się specjalistyczny tynk renowacyjny Ceresit CR 62 warstwą o grubości 2-3 cm. Tynk ten po narzuceniu również ściąga się listwą, nie zaciera oraz uszorstnia przez przetarcie miotłą z gałęzi. W przypadku ścian o średnim i niskim poziomie zasolenia, tynk specjalistyczny CR 62 może być nałożony bezpośrednio na obrzutkę, z pominięciem tynku podkładowego. W przypadku ścian o niskim poziomie zasolenia, tynk renowacyjny może być zastąpiony zwykłym tynkiem cementowym lub cementowo-wapiennym z dodatkiem domieszki napowietrzającej Ceresit CO 84.

WYKOŃCZENIE

Po upływie 7 dni od zakończenia nakładania tynków renowacyjnych, można je wygładzić za pomocą szpachlówki renowacyjnej Ceresit CR 64, a następnie po upływie od 3 dni do 3 tygodni, w zależności od wybranego materiału pokryć paroprzepuszczalnymi­, ciekowarstwowymi tynkami mineralnymi, silikatowymi lub silikonowymi oraz pomalować farbami silikatowymi lub silikonowymi w wybranym kolorze.

Możliwy odbiór własny - 02-844 Warszawa, ul. Puławska 506/508

Szukasz pomocy technicznej - dzwoń - 22/643-85-21

Posiadamy pełną gamę produktów do wykonania skutecznych hydroizolacji

Kontakt z nami:

Centrum Budowlane "Lipiński"

ul. Puławska 506/508

02-844 Warszawa

tel/fax 22 643-85-21

tel. 22 894-39-82

e-mail cbl@cbl.pl

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u e-CBL za co najmniej 3 500 zł.
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 20,00 zł
kolejna sztuka: 20,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 25,00 zł
kolejna sztuka: 25,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

Centrum Budowlane LIPIŃSCY to firma handlowa, która od 1989 roku zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych w wykończeniowych. Współpracujemy ze sklepami, deweloperami, firmami remontowymi i indywidualnymi inwestorami. Swoim klientom oferujemy fachowe doradztwo. Chętnie pomożemy stworzyć projekt skutecznej izolacji. Polecimy zaufaną ekipę a zakupiony towar dostarczymy na plac budowy. Zajmujemy się dystrybucją produktów takich producentó jak: CAPAROL, HENKEL, ICOPAL, SIKA, SOPRO, ARBET, LAFARGE, SINIAT, NIDA Szczególny nacisk kładziemy na systemy hydroizolacyjne i termomodrnizacyjne oraz na renowację starego budownictwa. W ciągłej sprzedaży posiadamy pełną gamę produktów do wykonywania uszczelnień fundamentów, balkonów i tarasów oraz do wykonywania iniekcjiciśnieniowych i grawitacyjnych. Zapraszamy!

kontakt

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Zwrotu produktów u nas zakupionych możecie Państwo dokonać nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty zakupu.

reklamacje

Gdyby zakupiony produkt okazał się wadliwy prosimy o przesłanie informacji na adres cbl@cbl.pl. Reklamacje uwzględniamy w ciągu 14 dni.

pozostałe informacje

Jeśli macie Państwo wątpliwości jak zastosować zakupione u nas produkty służymy pomocą -Wyjaśnimy, prześlemy dokumentację, wykonawców zaprosimy na specjalistyczne szkolenia.