CERESIT CO 81 Płyn do uszczelnień 30 KG PROMOCJA!! (6483882342)

zakończona
280,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska 20,00 zł
  • Przesyłka kurierska pobraniowa 25,00 zł
Zakupy powyżej 3 500 zł
  • lokalizacja: Warszawa
  • czas wysyłki: natychmiast
  • stan: nowy
  • waga (z opakowaniem): 30.00 [kg]
  • uszkodzony: nie

CO 81 Płyn do iniekcji ciśnieniowej i grawitacyjnej

karnister plastikowy - 30 litrów

Preparat do blokowania kapilarnego podciągania wody oraz do uszczelnień powierzchniowych

WŁAŚCIWOŚCI:

- głęboko penetrujący

- hydrofobowy

- zamykający kapilary

- reaktywny

- wzmacniający podłoże

OPIS:

Służy do uszczelniania kapilar w murach betonowych, ceglanych, kamiennych oraz drobnych pęknięć o szerokości do 0,5mm. Może być wprowadzony ciśnieniowo, grawitacyjnie lub poprzez aplikacje pędzlem. Służy również do wzmacniania podłoży wykonanych na bazie zapraw cementowych. Zapobiega efektowi pylenia i wycierania się posadzek.

1. Wykonywanie iniekcji.

Płyn CO 81 uszczelnia kapilary w murach ceglanych i kamiennych oraz drobne pęknięcia o szerokości do 0,5 mm. Do wywierconych w murze otworów płyn może być wprowadzany pod ciśnieniem (metoda szczególnie zalecana, gdy mury są bardzo zawilgocone) lub grawitacyjnie (mury lekko wilgotne i wilgotne).

2. Uszczelnianie powierzchniowe i strukturalne.

CO 81 można stosować razem z zaprawą CR 65, CR 90, CR 166 na bardzo wilgotnych powierzchniach murów, tynków, gazobetonu, betonów (np. na połączeniu ściany z ławą fundamentową) w celu uzyskania suchego podłoża umożliwiającego użycie bitumicznych materiałów izolacyjnych Ceresit: CP 43, CP 44, CP 48, BT 18, BT 21. Płyn można nakładać na powierzchnie pionowe i poziome. Razem z zaprawą CR 65, CR 90, CR 166 może być on użyty do uszczelniania murów fundamentowych od strony piwnic oraz uszczelnień strukturalnych gazobetonu. Nie stosować na podłożach zawierających gips

Możliwy odbiór własny - 02-844 Warszawa, ul. Puławska 506/508

Szukasz pomocy technicznej - dzwoń - 22/643-85-21

Posiadamy pełną gamę produktów do wykonania skutecznych hydroizolacji

Kontakt z nami:

Centrum Budowlane "Lipiński"

ul. Puławska 506/508

02-844 Warszawa

tel/fax 22 643-85-21

tel. 22 894-39-82

e-mail cbl@cbl.pl

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA

INSTRUKCJA WYKONANIA

Odtworzenie izolacji poziomej – metoda ciśnieniowa

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Jeżeli wilgotność masowa w rdzeniu ściany, mierzona metodą CM jest powyżej 12%, ale nie przekracza 20%, to po oczyszczeniu powierzchni ściany, oczyszczeniu spoin i ponownym ich wypełnieniu, w wyznaczonym poziomie, pod kątem 0°-30° do poziomu należy w ścianie wywiercić otwory skierowane ku dołowi, o średnicy 12-18 mm, w zależności od stosowanych końcówek iniekcyjnych (packerów) w odstępie co około 15 cm, w jednym lub dwu rzędach. Przy otworach wierconych ukośnie rekomenduje się, aby oś otworu przecinała przynajmniej dwie warstwy spoiny poziomej między cegłami. Głębokość otworu powinna być 5-8 cm mniejsza od grubości ściany mierzonej wzdłuż osi otworu. W przypadku ścian o grubości większej niż 100 cm, iniekcję należy wykonać dwustronnie. Natychmiast po wywierceniu, otwory należy oczyścić ze zwiercin przy użyciu odkurzacza przemysłowego dużej mocy.

USZCZELNIENIE

Po wywierceniu i oczyszczeniu otworów, należy w nich osadzić wybrane końcówki iniekcyjne, a następnie przez nie wprowadzić płyn do iniekcji CO 81 za pomocą pompy ciśnieniowej (rekomenduje się pompy membranowe i tłokowe) pod ciśnieniem 0,2-0,7 MPa. Wielkość ciśnienia zależy od struktury muru i jego wytrzymałości. Proces iniekcji prowadzi się aż do ustania wnikania i gwałtownego wzrostu ciśnienia w układzie. Równolegle należy kontrolować zużycie wtłaczanego materiału (średnio 10-15 l/m²). W przypadku gwałtownego wnikania płynu w otwór, należy przerwać iniekcję, otwór wypełnić rozrzedzoną zaprawą tynku renowacyjnego CR 61, odczekać kilka dni do stwardnienia zaprawy i ponownie wywiercić otwór, a następnie kontynuować proces iniekcji.

ZAKOŃCZENIE PRAC

Po ustaniu wchłaniania płynu w strukturę muru, otwór oczyścić z resztek płynu i wypełnić powłoką wodoszczelną CR 65. Następnie należy wykonać izolację pionową ściany i/lub nałożyć tynk renowacyjny oraz połączyć z izolacją poziomą posadzki przez wyprowadzenie tej ostatniej na ścianę, około 10 cm powyżej linii otworów iniekcyjnych.

Odtworzenie izolacji poziomej - metoda grawitacyjna

SYSTEM ROZWIĄZAŃ

Jednym z największych problemów zabezpieczenia budowli przed wilgocią jest wykonanie izolacji poziomej, szczególnie w obiektach już istniejących. Jedną z najskuteczniejszych i stosunkowo mało skomplikowanych technicznie metod jest uzyskiwanie (odtwarzanie) przepony poziomej za pomocą iniekcji. W metodzie tej pory w materiałach, z których wykonano ściany są wypełniane różnymi substancjami i w ten sposób blokowany jest proces podciągania kapilarnego. Od wielu lat sprawdzonym sposobem jest stosowanie kompozycji głęboko zmodyfikowanego szkła wodnego i środków hydrofobizujących ścianki kapilar. Iniekcję można wykonywać metodą grawitacyjną i niskociśnieniową.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Jeżeli wilgotność masowa w rdzeniu ściany, mierzona metodą CM nie przekracza 12%, to po oczyszczeniu powierzchni ściany, oczyszczeniu spoin i ponownym ich wypełnieniu, w wyznaczonym poziomie, pod kątem 30°–45° do poziomu należy w ścianie wywiercić otwory skierowane ku dołowi, o średnicy 30 mm w odstępie co około 15 cm, w jednym lub dwu rzędach. Oś otworu powinna przecinaç przynajmniej dwie warstwy spoiny poziomej między cegłami. Głębokość otworu powinna być 5-8 cm mniejsza od grubości ściany mierzonej wzdłuż osi otworu. W przypadku ścian o grubości większej niż 100 cm, iniekcji należy wykonać dwustronnie. Natychmiast po wywierceniu, otwory należy oczyścić ze zwiercin przy użyciu odkurzacza przemysłowego dużej mocy.

USZCZELNIENIE

Po wywierceniu i oczyszczeniu otworów, należy je wypełnić płynem do iniekcji CO 81. Z upływem czasu należy uzupełniać płyn w otworach, aż do ustania wchłaniania. W przypadku gwałtownego wnikania płynu w otworze, należy przerwać iniekcję, otwór wypełnić rozrzedzoną zaprawą tynku renowacyjnego CR 61, odczekać kilka dni do stwardnienia zaprawy i ponownie wywiercić otwór, a następnie kontynuować proces iniekcji.

ZAKOŃCZENIE PRAC

Po ustaniu wchłaniania płynu w strukturę muru, otwór oczyścić z resztek płynu i wypełnić zaprawą montażową CX 15. Następnie należy wykonać izolację pionową ściany i/lub nałożyć tynk renowacyjny oraz połączyć z izolacją poziomą posadzki przez wyprowadzenie tej ostatniej na ścianę około 10 cm powyżej linii otworów iniekcyjnych.

Posiadamy w ciągłej sprzedaży wszystkie produkty do wykonania pełnego systemu tynków renowacyjnych - płyn do iniekcji, preparaty do likwidowania grzybów, tynki renowacyjne i szpachlówki oraz farby sikatowe (krzemianowe). Wszystkie produkty dostępne są 'od ręki'


Zapraszamy!


Dodano 2015-03-17 12:47

Wersja do druku


Dodano 2016-07-01 15:47
UWAGA !!! UWAGA !!!! Ze względu na fakt, że zakłady produkcyjne Henkel Polska będą zamknięte od 01.07.2016 do 10.07.2016 mogą w tym czasie wystąpić braki na magazynie niektórych produktów Ceresit. Bardzo prosimy o telefoniczny kontakt celem potwierdzenia dostępności produktów. Za utrudnienia przepraszamy

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u e-CBL za co najmniej 3 500 zł.
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 20,00 zł
kolejna sztuka: 20,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 25,00 zł
kolejna sztuka: 25,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

Centrum Budowlane LIPIŃSCY to firma handlowa, która od 1989 roku zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych w wykończeniowych. Współpracujemy ze sklepami, deweloperami, firmami remontowymi i indywidualnymi inwestorami. Swoim klientom oferujemy fachowe doradztwo. Chętnie pomożemy stworzyć projekt skutecznej izolacji. Polecimy zaufaną ekipę a zakupiony towar dostarczymy na plac budowy. Zajmujemy się dystrybucją produktów takich producentó jak: CAPAROL, HENKEL, ICOPAL, SIKA, SOPRO, ARBET, LAFARGE, SINIAT, NIDA Szczególny nacisk kładziemy na systemy hydroizolacyjne i termomodrnizacyjne oraz na renowację starego budownictwa. W ciągłej sprzedaży posiadamy pełną gamę produktów do wykonywania uszczelnień fundamentów, balkonów i tarasów oraz do wykonywania iniekcjiciśnieniowych i grawitacyjnych. Zapraszamy!

kontakt

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Zwrotu produktów u nas zakupionych możecie Państwo dokonać nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty zakupu.

reklamacje

Gdyby zakupiony produkt okazał się wadliwy prosimy o przesłanie informacji na adres cbl@cbl.pl. Reklamacje uwzględniamy w ciągu 14 dni.

pozostałe informacje

Jeśli macie Państwo wątpliwości jak zastosować zakupione u nas produkty służymy pomocą -Wyjaśnimy, prześlemy dokumentację, wykonawców zaprosimy na specjalistyczne szkolenia.