BUJAK ZAMKI KRESOWE STRAŻNICE RZECZYPOSPOLITEJ BDB (6542028753)

zakończona
29,50 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 9,90 zł
 • List polecony priorytetowy 14,50 zł
 • Paczka48 16,00 zł
 • lokalizacja: Rzeszów
 • stan: używany
 • waga (z opakowaniem): 1.20 [kg]
 • okładka: twarda z obwolutą
 • rok wydania (xxxx): 1998

KSIĄŻKA W STANIE BARDZO DOBRYM-.

STRON 192.

WYDAWNICTWO BOSZ. DUŻY FORMAT wys. 24cm, szer. 30,5cm.

DWUJĘZYCZNA PL i ANGIELSKI.

Fotografie prezentujące 36 polskich zamków z terenu dzisiejszej Ukrainy. Nostalgiczne widoki Dniepru i stepów, ślady polskości. Sławne z historii i literatury twierdze – Kamieniec Podolski, Chocim, Okopy Świętej Trójcy. Śladami Sienkiewicza prowadzi nas kamera znakomitego artysty Adama Bujaka.Liczne fotografie prezentujace wspaniałe krajobrazy.

Adam Bujak – polski fotograf. Od lat 60. fotografował Karola Wojtyłę, a po wyborze na papieża towarzyszył mu – jako Janowi Pawłowi II – w jego licznych pielgrzymkach. Jest autorem ponad 130 albumów fotograficznych a ponadto plakatów i kalendarzy

Fragment wstępu:

Czym jest ten album? I czy to tylko album? Czy to jedynie plon wędrówki artysty, który zamierzał utrwalić resztki murów niegdysiejszych dumnych zamków Rzeczpospolitej? Czy też może, urzeczony urodą krainy, zapragnął nagle migawką swego aparatu zaświadczyć, że dawne uniesienia poety zaręczającego, że nie masz kraju nad Podole, to nie metafora czy nagłe olśnienie, lecz sama prawda? Myślę, że ten album odczytywany być może na wiele sposobów, w zależności od wieku, wiedzy i miejsca urodzenia nabywcy tej książki. Bo otóż dla ludzi rówieśnych mojemu pokoleniu, któremu czterdzieści lat nakazowego milczenia o tej ziemi nie odebrało jednak pamięci - album ten będzie pamięci tej wskrzeszeniem. Tym zaś, którzy w swoich metrykach wpisane mają te wszystkie Złoczowy, Brzeżany, Buczacze, Trembowle i Czortkowy, piękno Bujakowych fotografii niejeden raz zeszpeci i zamaże mgiełka łez, bo odczytywać je będą więcej sentymentem i nostalgią niż rozumem. Dla tych wreszcie, co o jakimś tam Zbarażu tyle wiedzieli akurat, co im polonista zapamiętać przykazał z panasienkiewiczowski­ch przygód Skrzetuskiego, będzie to korepetycja z lekcji prawdziwej historii.
Jerzy Janicki

Adam Bujak – polski artysta fotografik. Laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń między innymi Orderu św. Marii Magdaleny, Orderu Wielkiego św. Zygmunta, nagrody Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia „Totus 2003" oraz - przyznanego w 2013 roku - złotego medalu Jana Pawła II. W 2005 roku uhonorowany przez Ministerstwo Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zasłynął przede wszystkim jako fotograf papieża Jana Pawła II, jak również niestrudzony dokumentalista polskiej historii, tradycji, zwyczajów i architektury. W absolutnie unikatowy sposób uwiecznia na zdjęciach obrzędy i rytuały religijne tak chrześcijan jak i przedstawicieli innych wyznań. Jego fotografie nie tylko ilustrują wydarzenia, ale przede wszystkim oddają towarzyszące im emocje i przeżycia uczestników. Jak mało który artysta bowiem, Adam Bujak posiadł dar uchwycenia w kadrze nawet najbardziej ulotnych momentów ludzkiego życia. Jego talent, ale przede wszystkim osobowość i skromny charakter, otwierają przed jego obiektywem miejsca niedostępne dla zwykłych ludzi. Tak było między innymi podczas prac nad albumami o polskich klasztorach kontemplacyjnych Kamedułów, Norbertanek i Karmelitanek, prawosławnej Rusi, czy zamkniętej i nieufnej społeczności Romów.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • BRE BANK SA 94 1140 2004 0000 3102 7482 7849
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 14,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 9,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Paczka pocztowa priorytetowa 20,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Paczka48 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 7
Niemcy 55,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Wielka Brytania 55,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Irlandia 55,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

PAWEŁ KRÓLIKOWSKI UL. SOLIDARNA 8 35-332 RZESZÓW... NR rachunku do wpłat: 94 1140 2004 0000 3102 7482 7849 ....Na moich aukcjach oferuję Państwu książki używane (zwykle w bardzo dobrym stanie - kocham książki) lub nowe (kilkuletnie), które opisuję w krótki, ale i możliwie jak najbardziej trafny sposób. Nie odwołuję ofert. Staram się odpowiadać na każde dodatkowe pytania i ewentualnie wysłać mailem dodatkowe zdjęcia. Przy ocenie stanu egzemplarza stosuję skalę od 1 do 6 z dodatkowymi uwagami. Książki są zawsze starannie zapakowane, zwykle folia i koperta z folią pęcherzykową. Wyjątkowo rzadko sprzedaję inne przedmioty.Przesyłki realizowane są każdego dnia od poniedziałku do piątku. Jeśli poczta nie zawiedzie - książkę mogą Państwo otrzymać w dwa dni po zaksięgowaniu wpłaty. Koszt wysyłki jest adekwatny do wagi książek i staram się aby był niższy od zwykłego cennika Poczty Polskiej.Odbiór osobisty jest możliwy następnego dnia od zakupu przedmiotu, po telefonicznym uzgodnieniu.

kontakt

 • 600 989 334
  od 15-ej do 21-ej w dni powszednie, od 10-ej do 20-ej w soboty i święta

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Zwrot zakupionych książek (wyjątkowo innych przedmiotów) przyjmuję tylko gdy posiadają one wadę ukrytą lub nie odpowiadają opisowi. Przypominam, że są to przedmioty używane, a ja nie prowadzę firmy. Zwrócę pieniądze za zwrot zawsze w każdym uzasadnionym przypadku. Proszę oczywiście o kontakt w przypadkach reklamacji.

reklamacje

Zwrot zakupionych książek (wyjątkowo innych przedmiotów) przyjmuję tylko gdy posiadają one wadę ukrytą lub nie odpowiadają opisowi. Przypominam, że są to przedmioty używane, a ja nie prowadzę firmy. Zwrócę pieniądze za zwrot zawsze w przypadku uzasadnionym. Proszę oczywiście o kontakt przy reklamacjach.

pozostałe informacje

Nie wysyłam książek zwykłymi listami aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów. Staram się o spokój zarówno nabywców jak i swój własny. Wszystkie dane do przelewu otrzymują Państwo mailem od allegro. Są również dostępne w tej zakładce. Nie wystawiam faktur VAT. Przesyłki pobraniowe wysyłam tylko po uzgodnieniu, wyłącznie dla osób posiadających 30 pozytywnych komentarzy.(należy wybrać Odbiór osobisty w opcjach dostawy).