Brzoza brodawkowata nasiona 100g = 300tys szt (6910860693)

7 osób kupiło 19 sztuk
do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
10,00 zł
z 67 sztuk
Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 7,50 zł
  • Pocztex Kurier48 15,00 zł
  • Pocztex Kurier48 pobraniowy 19,00 zł
  • lokalizacja: Strzyżów, Polska
  • czas wysyłki: natychmiast

opis

Witam

Przedmiotem aukcji są:

Nasiona Brzozy brodawkowatej

(Betula pendula)

1 pakiet= 100gram (ok 300tys. nasion) w cenie 10zł

lipiec/sierpień 2017- data pozyskania nasion


Zapraszam na pozostałe moje aukcje: nasiona olchy, jodły, świerka, sosny, klonu, dębu czerwonego,

Kontakt tel. 889801460, gg 9143294

Wysiew: W szkółce gruntowej gleba do wysiewu nasion powinna być starannie przygotowana, wilgotna oraz mieć odczyn lekko kwaśny (pH 6,0–6,5). Na rozsadniku o powierzchni 100 m2 sieje się 0,5–1 kg nasion wraz z łuskami. Siać można latem, zaraz po zbiorze nasion, jesienią (najlepiej w październiku, aby nie rośliny wschodziły przed zimą), zimą na śnieg lub wiosną, na przełomie marca i kwietnia. Po wysiewie nie przykrywa się nasion, a jedynie przyklepuje deseczką. Następnie okrywa się zagony cieniówkami lub gałązkami drzew iglastych, ponieważ przez pierwsze 2, 3 miesiące siewki wymagają lekkiego ocienienia oraz wilgotnej gleby. W korzystnych warunkach brzozy z siewu letniego mogą osiągnąć do jesieni około 5 cm wysokości. Gdy wschody są zbyt gęste, zalecane jest pikowanie jednorocznych siewek wiosną, co 5–6 cm, aby wykształcił się prosty przewodnik. W lesie lub w zadrzewieniach sadzi się rośliny dwuletnie, jesienią lub wczesną wiosną. Uważa się, że wiosną najlepiej przyjmują się brzozy sadzone w trakcie rozwijania się pąków

Opis ogólny:

Pokrój

Betula pendula należy do średniej wielkości drzew liściastych, zrzucających liście na zimę. Osiąga do 20- 30 m wysokości i charakteryzuje się luźną, kopulastą oraz ażurową koroną o wiotkich i zwisających gałązkach. Pień smukły o średnicy nie przekraczającej jednego metra. Gatunek często wielopienny. Brzoza brodawkowata zaliczana jest do drzew krótkowiecznych, żyjących około 100-150 lat.

Liście

Brzoza brodawkowata charakteryzuje się sezonowymi liśćmi, naprzemianległymi. Trójkątne do romboidalnych, podwójnie piłkowane z ostrym wierzchołkiem. U nasady klinowate, osiągają do około 4- 7 cm długości. Z wierzchu ciemnozielone, a od spodu jaśniejsze. Młode liście lepkie i lekko omszone. Ogonek liściowy do 3 cm długości. Liście rozwijają się już w kwietniu, a jesienią przebarwiają na złocistożółty kolor.

Wymagania

Betula pendula wymaga stanowisk słonecznych- jest wybitnie światłożądna. Poza tym nie jest wymagająca, jest bardzo tolerancyjna i bez problemu sobie radzi nawet na piaszczystych i jałowych nieużytkach. Doskonale znosi suszę. Łatwo rozsiewa się i należy do najczęstszych gatunków, samoistnie zadrzewiających nieużytki- gatunek pionierski. W pełni mrozoodporna i wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza.

Zastosowanie:

Zalesienia

Brzoza brodawkowata ze względu na swoją dekoracyjność oraz bardzo niewielkie wymagania stała się bardzo popularnym gatunkiem, wykorzystywanym do zadrzewiania zarówno otwartego krajobrazu jak i terenów zielonych. Liczne odmiany sprawiają, że mamy spore możliwości doboru brzozy brodawkowatej także do ogrodu. Poza tym może być sadzona na nieużytkach przemysłowych, wyrobiskach itp.

Przemysł

Drewno brzozy brodawkowatej znalazło szerokie zastosowanie w przemyśle meblowym, papierniczym, a także do wyrobu drobnych przedmiotów codziennego użytku oraz dekoracyjnych. Poza tym wykorzystywane jest także jako opał.

Medycyna

Nie sposób nie wspomnieć także o właściwościach leczniczych brzozy brodawkowatej o działaniu rozkurczowym, moczopędnym oraz wzmacniającym. Surowcem leczniczym jest sok brzozowy oraz liście.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Pocztex Kurier48
pierwsza sztuka:
15,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
50
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze
List polecony priorytetowy
pierwsza sztuka:
7,50 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
1
przybliżony czas realizacji:
1 dzień roboczy

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Pocztex Kurier48 pobraniowy
pierwsza sztuka:
19,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
50
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury