Boss CE-5 Chorus Ensemble Analogowy!!! (7016192326)

zakończona

parametry

  • stan: używany
  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • rodzaj: gitarowe

opis

Opis przedmiotu
Przedmiotem aukcji jest efekt gitarowy Boss CE-5 Chorus Ensemble,jest to wcześniejszy model z lat 90-ych wyprodukowany w starej fabryce Roland Boss (dokładnie ten egzemplarz jest z kwietnia 1995 r.).W tych latach przed 2001 r. montowano jeszcze klasyczną płytkę drukowaną i były wstawiane analogowe układy opóźniające BBD (układy scalone MN3007 i MN3101) !!!

Dlatego ten CE-5 jest innym efektem niż obecnie produkowane modele CE-5.

Egzemplarze z lat 90-ych łatwo poznać po różowej lub niebieskiej etykiecie umieszczonej na spodzie obudowy (obecnie etykiety od spodu są koloru szarego). Współczesna wersja tego efektu, produkowana jest od września 2001 roku i posiada już zmodyfikowaną architekturę wewnętrzną opartą nie na analogowych podzespołach,lecz na cyfrowych elementach opóźniających. Teraz podzespoły montowane są na płytkach powierzchniowo, czyli - najprościej mówiąc - w taki sposób jak w komputerach, bez przewlekanych na drugą stronę nóżek kondensatorów, oporników itd.

Ten model chorusa,czyli CE-5 posiada bardziej zaawansowaną regulację brzmienia od np. modelu CH-1 Super Chorus. W CE-5 do dyspozycji mamy filtry sterowane dwoma potencjometrami umieszczonymi współosiowo (FILTER LOW/ FILTER HIGH). Dolne pokrętło odpowiada za pasmo niskie, górne - za wysokie. Działa to w ten sposób, że możemy z różnym nasileniem nałożyć efekt na dół lub górę pasma. Jeśli chcemy, aby chorus pracował pełnopasmowo, należy przekręcić oba potencjometry maksymalnie w prawo. Z kolei gdy dół się rozmywa, wystarczy skręcić potencjometr dolnego filtru - podstawa zyska czytelność, a efekt w górze pozostanie wyrazisty. Można też nałożyć chorus na wąskie pasmo środkowe, skręcając obie gałki w lewo.

Porównawczo,Chorus Ensemble CE-5 jest brzmieniowo subtelniejszy i nieco bardziej stonowany niż Super Chorus CH-1. Uzyskiwany dźwięk w CE-5 sprawia wrażenie większej sterylności i uporządkowania. Dzięki temu świetnie sprawdza się w grze podkładowej - wzbogaca brzmienie instrumentu, nie burząc porządku w zespole. Paradoksalnie jednak, dzięki podwójnemu filtrowi i większemu zakresowi szybkości modulacji, ma większe możliwości brzmieniowe. Przy odrobinie cierpliwości można uzyskać z jego pomocą dźwięki przypominające efekt tremolo lub rotary!!!

Efekt ten posiada ciepłe,analogowe brzmienie,począwszy od łagodnego i naturalnego efektu typu chorus, po przenikliwy efekt stereo,który jest popularny we współczesnej muzyce. Działanie kostki umożliwia pracę w szerokim zakresie częstotliwości i zawiera oba rodzaje filtrów (high-cut oraz low-cut). Do kontroli nad urządzeniem służą gałki: E.LEVEL, RATE, DEPTH, oraz FILTER.

Efekt jest sprawny w 100%
Posiadam do niego oryginalne pudełko. tel. 669954299
Informacje dodatkowe
Zwroty i reklamacje
Dostawa i płatność
od 20,00 zł

Lokalizacja: Niechanowo, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
4 dni robocze

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
O sprzedającym
andaret
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

1

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0