Bolesław Balcerowicz: O pokoju. O wojnie (6912071442)

12 dni do końca
cena kup teraz
59,00 zł
Koszty dostawy
 • List polecony priorytetowy 8,00 zł
 • lokalizacja: warszawa, Polska
 • czas wysyłki: do 21 dni
 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • okładka: twarda z obwolutą
 • rok wydania (xxxx): 2013
 • kondycja: bez śladów używania

Bolesław Balcerowicz

O pokoju. O wojnie.
Między esejem a traktatem

Książka wydana została w formacie 138x216 mm, złożona krojem Founder's Caslon 12 pkt. Oprawa twarda z obwolutą, objętość 276stron. W książce wykorzystano ornamenty zaczerpnięte z A Specimen of Printing Types by William Caslon wydanego w Londynie w 1766 roku.

Książka traktuje o pokoju i o wojnie. Jej cel i sens sprowadza się do rozpoznania (po raz kolejny) i opisania obu tytułowych stanów – odświeżenia zapominanego pojęcia „pokój”, oczyszczenia ze znaczeniowego balastu pojęcia „wojna”. Rozważania, dociekania i analizy podporządkowane są wpierw odpowiedzi na pytania fundamentalne – czym jest (współcześnie) pokój i czym jest (współcześnie) wojna – a następnie rozważeniu i zważeniu szans na utrzymanie (względnie) trwałego pokoju, określeniu prawdopodobieństwa wybuchu większych konfliktów zbrojnych w przyszłości. Temu celowi podporządkowana jest konstrukcja opracowania, jej generalny podział na trzy części: pierwsza – o pokoju; druga – o wojnie; trzecia – o przyszłości (dla) wojen, o przyszłości (dla) pokoju.

Autorem summy o wojnie i pokoju mógł być w Polsce tylko gen. prof. Bolesław Balcerowicz. Dobrze się stało, że podjął to wyzwanie. Otrzymaliśmy dzieło, którego lektura będzie przyjemnością i obowiązkiem każdego, kto poważnie zajmuje się polityką między narodami.

- Roman Kuźniar

Jest to książka dla wszystkich (tych początkujących i tych rutyniarzy), których interesuje nauka i sztuka bezpieczeństwa, a szczególnie obronności. Dla jej najmłodszych adeptów – czyli studentów licznych dziś kierunków z bezpieczeństwem związanych. Bo mogą w niej znaleźć podstawy teoretyczne i wręcz filozoficzne najważniejszych i najbogatszych treściowo kategorii, jakimi są pokój i wojna. To jest także książka dla zagonionych w bieżącym prowadzeniu spraw bezpieczeństwa narodowego analityków, planistów, programistów, organizatorów, koordynatorów, decydentów i tym podobnych praktyków strategicznych. Książka profesora Balcerowicza oferuje im komfort intelektualnej refleksji o przedmiocie ich pracy, refleksji wykraczającej poza horyzont nie tylko bieżąco operacyjny, ale często także poza horyzont strategiczny. I wreszcie jest to książka dla profesorów, badaczy i nauczycieli akademickich, czyli kolegów po fachu Autora. Bo mogą tu znaleźć niejedną inspirację dla swoich przemyśleń. Z tym większym zainteresowaniem czekamy wszyscy już teraz na zapowiadane w zakończeniu „dopełnienie” w postaci kolejnego dzieła O bezpieczeństwie.

- Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Dostępna jest też wydanie bibliofilskie: http://wydawnictwora­mbler.pl/book/pokoju­-wojnie-miedzy-eseje­m-traktatem/

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 83 1140 2017 0000 4602 1075 6551
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 8,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 22 dni robocze
dodatkowe informacje
Wystawiam fakturę VAT