BIOWŁÓKNINA TRAWA NA WŁÓKNINIE TRAWNIKI -120m2 (6481798011)

13 dni do końca
cena kup teraz
390,00 zł
z 30 sztuk
Raty PayU tylko dla zakupów przez koszyk o wartości od 300 zł do 20 000 zł
Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 50,00 zł
 • lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
 • czas wysyłki: do 5 dni
 • roślina w postaci: inna


Kontakt:

kontakt :

e-mail:

sklep @muzimershop.pl

zamówienia :


pan-pt : w godz. 10 - 16

sob : 10 - 14

tel : 42- 712 30 70

Koszty przesyłki :

1 rolka = 50zł

Przedmiotu tej aukcji nie wysyłamy za pobraniem !!!
Czas realizacji :

Towar jest wysyłany do 4 dni roboczych od dnia wpłynięcia pieniędzy na konto firmy Muzimer Shop

często tego samego dnia.

Standardowy czas dostarczenia paczki przez kuriera to 48h, od czasu nadania.

Dane firmy:

Muzimer Shop
ul. Pabianicka 80c
Aleksandrów Łódzki
95-070
Nasze aukcje na allegro :
siatka przeciw
ptakom

folia pod
oczka wodne
geowłókniny

Udział w aukcji jest równoznaczny

z akceptacją warunków

na stronie o mnie.

Wszystkie ceny
są cenami brutto,
na które wystawiamy
faktury vat.

BIOWŁÓKNINA

trawa na włókninie

2,4 m x 50 mb = 120 m2

1. Nasiona traw zaplecione maszynowo w materiale .

2. Sposób montażu : 5 cm -10 cm humusu pod spodem biowłókniny

jak również 2 cm na górze biowłókniny.

3. przykład wzrostu trawy .

4. Przykład ukorzeniania się trawy na biowłókninie .

Produkt posiada atest PZH oraz ISO 9001:2008

przykład pakowania biowłókniny

do wysyłki spedycją

Najlepsze rozwiązanie by zwiększyć
efektywność i zredukować koszty

Pełni funkcję zazielenienia - na trawniki

oraz stabilizacyjną - skarpyBiowłókniny to geotekstylia wykonywane z odpadów bawełnianych i bawełnopodobnych z umieszczonymi w runie nasionami traw.Włóknina spełnia rolę nośnika i jest całkowicie nieszkodliwa dla środowiska.

W ciągu najdalej dwóch lat włóknina ulega rozkładowi pozostawiając zadarnioną powierzchnię gleby.

zastosowanie przydomowe :
Na szczególną uwagę zasługują zalety stosowania biowłóknin przy zakładaniu nowych oraz rekultywacji wieloletnich starych trawników,w miejskiej małej architekturze, w ogrodach przydomowych oraz na działkach rekreacyjnych. Zastosowanie biowłóknin przy zakładaniu trawników przynosi następujące efekty:

 • umożliwia samodzielne wykonanie trawnika o wysokiej jakości,

 • zdecydowanie tłumi chwasty eliminując konieczność usuwania starej roślinności po przekopaniu gleby.

 • Pozytywne efekty przyniosły próby rekultywacji trawników bez przekopywania, polegające na skoszeniu starej trawy, tuż przy ziemi,napowietrzeniu podłoża, naniesieniu ok. 3 cm warstwy humusu, położeniu biowłókniny, przysypaniu jej ok. 2 cm warstwą gleby. Pozostawiona pod biowłókniną roślinność nie przebiła się na powierzchnię, ulegając z czasem rozkładowi,

 • przy zakładaniu trawników na terenach jałowych zdecydowanemu zmniejszeniu ulega niezbędna warstwa humusu z ok. 30 cm do 5 cm, dzięki zabezpieczeniu przed erozją wodną,

 • na terenach pochyłych zapewnia równomierny porost roślinności dzięki ustabilizowaniu nasion w runie włókniny,

 • daje możliwość stosowania środków magazynujących wilgoć (tzw. supersorbentów np. stockosorb lub hydrożeli) w 10 cm warstwie gleby pod włókniną, co znacznie zmniejsza niezbędną częstotliwość podlewania, stwarzając nasionom korzystne warunki,nawet w okresie suszy,

 • odstrasza krety uniemożliwiając im przedostanie się na powierzchnię,

 • umożliwia przechowanie produktu w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych,

 • zapobiega wydziobywaniu nasion przez ptactwo,

 • zastosowanie nasion otoczkowanych spowodowało równomierny wzrost trawy na całej zazielenianej powierzchni, oraz przyspieszyło okres kiełkowania.

zastosowanie skarpy i wały :

Należy podkreślić, że możliwość taniej, skutecznej i prostej w wykonaniu stabilizacji biologicznej skarp, wałów przeciwpowodziowych,­brzegów rzek i strumieni oraz zbiorników wodnych ma szczególne znaczenie w systemie ochrony przeciwpowodziowej. Stabilizacja przy użyciu twardych materiałów budowlanych np. płyt betonowych jest wielokrotnie droższa iogranicza wsiąkanie wody.

Opracowane przez nas biowłókniny do ochrony skarp i wałów przeciwpowodziowych, charakteryzują się odpowiednimi parametrami wytrzymałościowymi i higroskopijnymi zgodnymi z Polską Normą PN-B-12074, ICS 93, 160 "Umacnianie i zadarnianie powierzchni biowłókniną" i posiadają niezbędne wymagane atesty. Nowością jest stosowanie mieszanek traw o bardzo dobrze wykształconym systemie korzeniowym, w którym pewne gatunki ukorzeniają się do głębokości ok. 40 cm dzięki czemu 1 m² trawy potrafi związać około 300 kg gleby.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią mieszankę nasion traw do różnych warunków atmosferycznych i glebowych.

Nasiona traw wprowadzone za pomocą specjalnych urządzeń do bawełnianego runa włókienniczego tworzą jednolity materiał przypominający matę bawełnianą znaną pod nazwą handlową biowłóknina.
Trwałe połączenie nasion z włókniną miało na celu uzyskanie produktu spełniającego jednocześnie dwie podstawowe funkcje:

stabilizacyjną

zazielenienia

Biowłóknina ze względu na swoje zalety jest produktem niezastąpionym szczególnie na terenach zagrożonych erozją, wymywaniem czy obsuwaniem się ziemi (skarpy, rowy, wały przeciwpowodziowe, nasypy). Odpowiednio ułożona już po kilkunastu dniach wiąże się z glebą za pomocą korzeni tworząc jednolitą zazielenioną strukturę.

Bawełniane biowłókniny przeszywane powstały całkowicie w oparciu o rodzime badania naukowe finansowane w latach 1991-1994 przez Komitet Badań Naukowych w ramach tematu nr 6.6055.91 "Zastosowanie biowłóknin do ochrony wydm nadmorskich, umacnianie nabrzeży oraz rekultywacji toksycznych hałd w elektrociepłowniach"­.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji i stosowaniu biowłóknin gwarantujemy Państwu dostawę wyrobu najwyższej jakości,tak pod względem doboru odpowiednich surowców włókienniczych, zapewniających wymagany stopień biodegradacji jak i doboru właściwych nasion do określonego środowiska.

Deklarowany skład mieszanki " Autostrada"

Zalety biowłókniny :
 • umożliwia dojazd lekkim sprzętem w trudno dostępne tereny,

 • magazynowanie produktu nawet do kilku miesięcy bez konieczności pielęgnacji,

 • możliwość dokończenia prac ziemnych o każdej porze roku nawet po okresie wegetacyjnym,

 • możliwość właściwego dobierania nasion traw do wymogów zróżnicowanych warunków siedliskowych,

 • ochrona stabilizowanych powierzchni przed erozją wodną oraz wietrzną, nawet w przypadku bardzo gwałtownych opadów,

 • tłumiąc chwasty daje gwarancję wzrostu pożądanych mieszanek traw,

 • o wiele większa efektywność w stosunku do metody obsiewu bezpośredniego (w przypadku jałowego podłoża zmniejszenie niezbędnej warstwy humusu do około 5 cm - bez biowłókniny tak cienka warstwa ulega erozji wodnej już przy pierwszych opadach),

 • dzięki stabilizacji nasion we włókninie gwarantuje równomierne zazielenienie całej stabilizowanej powierzchni.

 • połączenie pozytywnych cech dotychczas stosowanych technik darniowania, obsiewu bezpośredniego i hydroobsiewu umożliwiające skuteczne i szybkie umacnianie powierzchni wszelkich konstrukcji ziemnych bez względu na warunki środowiska,

 • całkowicie eliminuje zjawisko tzw. "pylenia" ze składowisk opadów przemysłowych.Do biowłókniny jest załączone świadectwo zgodności zawierające: podstawowe parametry techniczne wyrobu, datę produkcji oraz nieprzekraczalny termin wbudowania. Ponadto załączone jest świadectwo kwalifikacji zastosowanych w biowłókninie nasion oraz instrukcja jej stosowania w różnych warunkach terenowych i glebowych. Podstawowe parametry techniczne produkowanych biowłóknin są zgodne z Polską Normą PN-B-12074 ,"Umacnianie i zadarnianie powierzchni biowłókniną". ICS 93.160. Norma jest powiązana tematycznie z wcześniej ustanowionymi normami dotyczącymi urządzeń wodno melioracyjnych, wyrobów włókienniczych i nasion roślin rolniczych.

Atesty :
atest PZH - nr PZH /HT-2374/2010

świadectwo mieszanki nasiennej : nr lopon /0013/2012

produkt zgodny z normą : PN-B-12074 ICS 93,160

Deklarowane cechy techniczne :
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 50,00 zł
kolejna sztuka: 50,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 6 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua