Biomechanika ruchu konia Jak porusza się Twój koń (6482582257)

zakończona
155,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 7,00 zł
  • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
  • Paczka pocztowa priorytetowa 11,00 zł
  • lokalizacja: Warszawa
  • czas wysyłki: natychmiast
  • stan: nowy
Nasze aukcje | Napisz do nas | O nas | Koszt wysyłki | Kontakt
Kontakt

E-mail: info@agroswiat.pl

Telefony:

22 226-67-76

512-223-991

500-45-4567

Fax.: 22-434-60-68
Formy płatności

Tradycyjny przelew na konto

Płacę z Allegro

Płatność przy odbiorze

Książki wysyłamy:

Pocztą Polską

Kurierem Opek

Nasze konta:
72114020040000320239­495364


50102055581111151500­300071

Koszt wysyłki

Bez względu na ilość zamówionych tytułów koszt wysyłki doliczany jest jednokrotnie i zależy od wagi książek.

Przedmiotem aukcji jest zestaw:

Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców

plus

Jak porusza się Twój koń

Tytuł Jak porusza się Twój koń
Autor Gillian Higgins, Stephanie Martin
Wydawca Akademia Jeździecka
Rok wydania 2011
Liczba stron 153
Wymiary 200 x 270 mm
Okładka twarda
ISBN 978-83-924392-0-2

Bogato ilustrowany podręcznik budowy i biomechaniki konia, który oferuje świeże spojrzenie na anatomiczne aspekty ruchu konia.

Obrazowo przedstawia współdziałanie kości i mięśni podczas ruchu za pomocą rysunków układu mięśniowo-szkieletow­ego naniesionych bezpośrednio na ciało koni. Za pomocą szczegółowych opisów mechaniki ruchu konia wyjaśnia, w jaki sposób poprawne techniki jazdy i szkolenia pomogą koniowi osiągnąć maksimum jego możliwości poprzez zwiększenie jego sprawności, siły i równowagi. Prezentuje praktyczne ćwiczenia gimnastyczne i rozciągające, które pozwalają poprawić elastyczność konia, zmniejszyć ryzyko urazów, podnieść pewność siebie jeźdźca oraz pomóc mu nawiązać głębszą więź ze swoim koniem.

Niniejsza książka wyjaśnia, w jaki sposób możemy pomóc naszemu koniowi osiągnąć maksimum jego możliwości, a także poprawić jego wyniki oraz, co ważniejsze, jego samopoczucie. Nie każdy koń jest urodzonym czempionem. Nierzadko lepsze zrozumienie mechanizmów ruchowych konia pozwoliłoby oszczędzić jeźdźcom wielu rozczarowań. Byliby oni wówczas w stanie zaakceptować pewne ograniczenia fizyczne, prowadzić bardziej świadomy trening i stawiać sobie bardziej realistyczne cele.

Nieustannie spotykam konie z nierówno rozwiniętą tkanką mięśniową i napięciami, które wynikają z braku równowagi 'jeźdźca, niesymetrycznego treningu mięśni lub stawiania koniowi określonych wymagań na zbyt wczesnym etapie szkolenia. Osiąganie przez konia dobrych wyników jest możliwe dopiero po odpowiednim wzmocnieniu jego aparatu ruchowego. Koń potrzebuje czasu, aby osiągnąć równowagę pod jeźdźcem i zrozumieć stawiane mu zadania. Jeździec musi poświęcić czas i wykazać cierpliwość, aby zbudować relację z koniem, opartą na empatii, wyczuciu i szacunku. Tak zainwestowany czas nie jest czasem straconym.

Rysunki mięśni i kości naniesione bezpośrednio na zdjęcia koni pomagają zrozumieć aspekty anatomiczne procesów ruchowych. Kolorowe modele nałożone na obrazy wyświetlane na ekranie, które wykorzystuję podczas swoich seminariów zatytułowanych „Horses Inside Out" („Konie od środka") obrazują współpracę kości i mięśni, która umożliwia ruch. Reakcje uczestników moich seminariów są niezwykle entuzjastyczne. Komentarze w rodzaju: „Jeżdżę od dziecka i nareszcie wszystko, czego mnie nauczono, zaczyna mieć sens!" - nie należą do rzadkości.

Niniejsza książka składa się z trzech części:

• Część pierwsza opisuje poszczególne elementy aparatu ruchowego. To anatomiczna podróż po biomechanicznych podstawach ruchu konia, przedstawiająca informacje niezbędne do zrozumienia kolejnych rozdziałów książki.

• Część druga omawia różnorodne aspekty ruchów konia, np. zginania, skakania, używania kończyn czy zmiany ramy. Zrozumienie tych podstawowych informacji może okazać się bardzo przydatne podczas jazdy i treningu, przy analizie ruchu, podnoszeniu wydajności i opiece nad końmi.

• Część trzecia pokazuje, w jaki sposób jeździec może doprowadzić do tego, by jego koń poruszał się swobodnie. Zawiera szereg praktycznych porad, które pozwalają jeźdźcowi utrzymać optymalną kondycję treningową mięśni konia.

Książkę tę można potraktować jako całość bądź też wybrać z niej interesujące czytelnika fragmenty. Nie jest to klasyczny podręcznik treningowy, choć zawiera wskazówki pozwalające na stworzenie podstaw do właściwego ruchu konia. Próbuję wyjaśnić, dlaczego koń porusza się tak, jak się porusza. Wszyscy pragniemy, aby nasze konie poruszały się w sposób optymalny do swojego potencjału, ale to od nas zależy, czy uwzględnimy przy tym ich indywidualne potrzeby, możliwości fizyczne i samopoczucie.

Spis treści:

Część 1

Solidne podstawy 8

Następny poziom 18

Część 2

Jak porusza się koń 40

Postawa konia podczas ruchu - perspektywa anatomiczna 68

Chody 90

Jak koń skacze - perspektywa anatomiczna 98

Część 3

Najczęstsze problemy 110

Rozwiązywanie problemów 122

Rozważania praktyczne 142

Rysunki na koniach 151

Podstawowa terminologia 152

Indeks 153

Tytuł Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców
Autor Karin Blignault
Wydawca Świadome Jeździectwo
Rok wydania 2010
Liczba stron 265
Wymiary 244 x 190 mm
Okładka Miękka
ISBN 978-83-62764-00-6

Klucz do jazdy w równowadze

Karin Blignault, doświadczona trenerka, jeździec i sędzia międzynarodowy, w przystępny i zwięzły sposób przybliża Czytelnikowi najnowszą wiedzę o sposobie poruszania się koni oraz jak tą wiedzą należy się posługiwać, by szkolenie stało szybsze a jazda konna bezpieczniejsza, efektywna i przyjemniejsza - zarówno dla jeźdźca jak i konia. Kolorowe fotografie, rysunki i schematy a także wskazówki dla samych jeźdźców, ich trenerów a także sędziów dotyczące biomechanicznych uwarunkowań ruchu ułatwiają zrozumienie dlaczego np. koń opiera się pyskiem, wystawia język, jak automatyczne reakcje równowagi i wzorce ruchu wpływają na jego zachowanie, dlaczego przeprostowuje szyję lub grzbiet czy wreszcie w jaki sposób jeździec biomechanikę konia zaburza. Autorka kładzie olbrzymi nacisk na efektywność komunikacji jeźdźca i konia udowadniając, że to zwykle ten pierwszy ponosi odpowiedzialność za jej brak. Cała klasyczna wiedza jeździecka poparta najnowszymi zdobyczami nauki.

Jeździectwo na wysokim poziomie dawniej uważano za dziedzinę sztuki, ponieważ jedynie nieliczni należący do elity radzili sobie ze złożonymi biomechanicznymi interakcjami i komunikacją pomiędzy jeźdźcem a koniem. Dzięki praktyce i ćwiczeniom osiągnęli oni najwyższy poziom umiejętności, a niektórzy przekazywali swoje doświadczenie podczas szkolenia innych i pisząc książki. To właśnie ich działalność dała podstawy różnych szkół jeździeckich w Europie. W tamtych czasach rządziła empiryczna i subiektywna wiedza o koniach i sposobie ich poruszania się.
Mniej więcej od XIX wieku nauki o koniu takie jak fizjologia wysiłku, biomechanika, medycyna sportowa i etologia umożliwiły wzbogacenie naszej wiedzy o funkcjonowaniu koni poprzez dostarczenie obiektywnych wyników pomiarów ich reakcji na wysiłek. Ten proces trwa do dzisiaj z wciąż rosnącą prędkością. Dzięki temu edukacja i szkolenie jeździeckie uległy poprawie, ponieważ trenerzy potrafią lepiej wyjaśnić sposoby, dzięki którym koń i jeździec mogą współpracować przy minimalnym stresie i osiągając maksymalną efektywność. Na przykład badania nad sposobem poruszania się koni pomogły w zdefiniowaniu precyzyjnej terminologii opisującej wszystkie charakterystyki chodów, które z kolei są mierzone przy pomocy systemów analizy chodów takich jak analiza obrazów, analiza obciążeń poszczególnych kończyn dzięki specjalnym płytom czułym na nacisk oraz analiza przyśpieszeń. Dzięki takim badaniom większa wiedza o ruchu konia może pomóc jeźdźcom uniknąć niewygodnych ćwiczeń, które prowadzą do urazów konia i/lub jeźdźca.
Studia nad etologią koni dostarczają interesujących obserwacji usprawniających komunikację konia i jeźdźca, stanowiącej klucz do skutecznego jeździectwa. Koń jest bardzo czułym zwierzęciem i może się wydajnie poruszać jeżeli jeździec wie jak wywołać żądany ruch w odpowiednim momencie i w odpowiedni sposób. Ruchy kończyn i dosiadu jeźdźca siedzącego na jego grzbiecie powinny być źródłem harmonijnych bodźców wywołujących ruch konia (izopraksja). Dzięki lepszej komunikacji konia i jeźdźca możliwości konia mogą ulec znacznemu zwiększeniu a praktykowanie jeździectwa powinno stać się bezpieczniejsze dla obu stron.
Z powyższych powodów chciałbym pogratulować Karin Blignault jej książki, która stanowi znakomite kompendium stosowanej biomechaniki ruchu konia dla jeźdźca. Niniejszą książkę można zadedykować radości, jaką sprawia nam koń w ruchu. Miłej lektury i udanej jazdy.
dr nauk weterynaryjnych Eric Barrey

Właściwe pojmowanie jeździectwa zakłada, że koń jest rzeczywistym partnerem jeźdźca, a w zawodach sportowych także zawodnikiem. Wymienione partnerstwo jest możliwe tylko wówczas, jeśli występuje wzajemne zrozumienie i zaufanie.
Kluczem do zdobycia zaufania konia przez jeźdźca jest gruntowna znajomość biomechaniki ruchu wierzchowca.
Książka Karin Blignault może być bardzo przydatna dla współczesnych jeźdźców i ich trenerów, ponieważ pomaga zrozumieć w jaki sposób koń się porusza oraz w jaki sposób można na ten ruch wpływać, a także uczy jeźdźca empatii poprzez umożliwienie mu zrozumienia jaki wpływ na konia mają wydawane przez niego polecenia w postaci użytych pomocy jeździeckich.
Dobrzy jeźdźcy oraz właściwie wyszkolone konie rozumieją istotność fazy przed rozpoczęciem kolejnego ćwiczenia, niestety wielu jeźdźców reaguje w nieodpowiednim momencie i bez odpowiedniego wcześniejszego przygotowania. Koń w takiej sytuacji zwykle nie ma pojęcia, o co jeździec będzie go prosił, a więc nie jest w stanie przygotować się do następnego ruchu, o który może zostać poproszony już w kolejnym kroku.
Większość jeźdźców najczęściej zaskakuje swoje konie, a wtedy przy każdym skręcie, wolcie i przejściu ich równowaga ulega zaburzeniu. W odpowiedzi zdezorientowany koń zazwyczaj podnosi głowę lub odwraca ją w przeciwną stronę.
Większości nieporozumień na linii koń - jeździec można uniknąć dzięki zrozumieniu prawideł biomechaniki ruchu konia oraz nauczeniu się, jak korzystając z tej wiedzy właściwie wpływać na konia i komunikować się z nim. Jestem przekonany, że książka Karin Blignault z pewnością wychodzi naprzeciw tym niezwykle ważnym w jeździectwie zagadnieniom.
Prof. dr hab. Sławomir Pietrzak
Kierownik Pracowni Jeździectwa
Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Biomechanika to nauka łącząca działy fizyki i biologii, zajmująca się ruchem w odniesieniu do żywych organizmów.
Przyczynami ruchu żywego organizmu są siły zewnętrzne - siła grawitacji (ciężkości) i siły wewnętrzne - siła mięśni.
Skutkiem działania tych sił jest zmiana położenia całego organizmu lub jego części, lub jego odkształcenie.
W życiu codziennym przechodzimy nad tymi "oczywistościami" nie zastanawiając się nad szczegółami funkcjonowania ruchowego naszego ciała, a także ciała naszego partnera w jeździectwie - konia.
Tą wiedzę w odniesieniu do koni, przekazuje nam w swojej książce Karin Blignault. Gdzie powstaje ruch, jak się odbywa, co go zaburza i w końcu jaki jest wpływ jeźdźca na dany ruch.
To książka o racjonalnej komunikacji z koniem, o porozumieniu opartym na znajomości zasad fizjologii i biomechaniki ruchu. Autorka podaje w sposób uporządkowany i przejrzysty definicje z zakresu biomechaniki oraz opisuje biomechanikę poszczególnych ruchów konia.
"Konie robią to co robią. Jeśli chcemy, by zrobiły to, czego od nich oczekujemy, musimy dotrzeć do nich z naszym przekazem za pomocą metody, która nie powoduje zaburzenia ich równowagi i którą od razu zrozumieją. Na nas spoczywa odpowiedzialność za to, czy nam się to uda" (Karin Blignault).
To niezmiernie praktyczny i przystępny podręcznik przede wszystkim dla szkoleniowców i jeźdźców. Pisany językiem zrozumiałym dla osób mniej i bardziej zaawansowanych jeździecko. Wiele bezcennych informacji jest skierowanych do osób zajmujących się sędziowaniem.
Tą książkę chciałoby się przeczytać jednym tchem, ale się nie da. Trzeba ją studiować. Regułą musi być wracanie do wcześniej przeczytanych ustępów, a kilka zdań z rozdziału może być treścią wielu treningów.
Wierzę, że wprowadzenie tego tytułu do Państwa bibliotek zawodowych, ułatwi porozumienie z koniem i przyczyni się do skrócenia czasu osiągnięcia satysfakcji w pracy z koniem i sukcesów sportowych.

Janusz Okoński

Komisja Weterynaryjna PZJ

tem_konnie
Dziękujemy za odwiedzenie naszych aukcji!
wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
Przesyłka kurierska 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Paczka pocztowa priorytetowa 11,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 7,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 19,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 13,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
Możliwość odbioru książki w okolicach kampusu SGGW.
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

AGROŚWIAT to księgarnia, której oferta przeznaczona jest dla ogrodników, hodowców zwierząt, lekarzy weterynarii, uczniów średnich szkół rolniczych i studentów akademii rolniczych, leśników oraz działkowców.

kontakt

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Odstąpienie od umowy Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, konsument (klient będący osobą fizyczną, dokonujący zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą), może w terminie 14 dni odstąpić od zakupu bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów innych niż przewidziane przez przepisy prawa. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku, gdy zamówienie obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części. Konsument może odstąpić od umowy, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu dostępnym pod adresem www.agroswiat.pl/formularz-zwrotu.pdf i przesłać je e-mailem na adres info@agroswiat.pl lub pocztą na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Nie wyklucza to możliwości złożenia dowolnego oświadczenia jednoznacznie informującego o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy. Otrzymanie oświadczenie zostanie niezwłocznie potwierdzone. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Konsument ma obowiązek zwrócić zamówione towary niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia w którym odstąpił od umowy na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. W przypadku odstąpienia od umowy, księgarnia zwraca konsumentowi wszystkie otrzymane od konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostawy innego niż najtańszy oferowany przez księgarnię sposób dostarczenia. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy – koszt odesłania oraz zabezpieczenia towaru na czas transportu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Prosimy o zapakowanie i zabezpieczenie odsyłanych towarów w sposób uniemożliwiający ich zniszczenie podczas transportu. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umowy w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu oraz umowy o dostarczenie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę. Sklep niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności w tym koszty dostarczenia rzeczy. Zwrot płatności następuje zawsze po otrzymaniu rzeczy lub dostarczeniu przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

reklamacje

Reklamacja Sprzedawca ma prawny obowiązek dostarczenia towarów bez wad. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie towaru. Jeżeli otrzymany przez Klienta towar jest wadliwy, Klient może skorzystać z uprawnień przysługujących mu od Sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady towaru. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie towaru. Klient może zgłosić przysługujące mu roszczenia z tytułu rękojmi e-mailem na adres info@agroswiat.pl lub pocztą na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Reklamowany towar należy odesłać na adres AGROŚWIAT ul. Elegijna 35, 02-787 Warszawa. Prosimy o załączenie do reklamacji dowodu zakupu towaru. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta, jeżeli sprzedany towar ma wadę fizyczną lub prawną -rękojmia, gdzie wadą fizyczną jest niezgodność dostarczonych produktów z umową. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty wydania mu danego produktu przez księgarnię. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie towaru. Księgarnia w ciągu 14 dni ustosunkuje się do reklamacji Klienta i powiadomi go o sposobie dalszego postępowania. Jeżeli sprzedany towar ma wadę, Klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że księgarnia niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni wadliwy towar na wolny od wad albo wadę taką usunie. Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość towaru z wadą pozostaje do wartości towarów bez wady. Klienta nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada towaru jest nieistotna lub żądać wymiany towaru na wolny od wad albo usunięcia wady z zastrzeżeniami i na zasadach określonych we właściwych przepisach Kodeksu cywilnego. Jeżeli Klientem jest Konsument, może żądać usunięcia wady. Jeżeli Klient będący Konsumentem zażąda wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a księgarnia nie ustosunkuje się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że żądanie to zostało uznane za uzasadnione. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Księgarnia odpowiada za wady zakupionych towarów na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego. Informujemy, iż nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem lub na nasz koszt. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się na stronie UOKiK, w zakładce Rozstrzyganie sporów konsumenckich. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.

pozostałe informacje

Właścicielem konta Allegro agroswiat_pl jest AGROŚWIAT Internetowa Księgarnia Rolnicza Mateusz Zdanowski, wpisany przez Prezydenta m.st. Warszawy do Ewidencji Działalności Gospodarczej pod numerem 411518, nr NIP 951-212-93-80, nr Regon 140228200, z siedzibą w Warszawie przy ul. Elegijnej 35. Kupując na naszych aukcjach zezwalasz na wykorzystanie Twoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Wszystkie ceny na naszych aukcjach podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT (cena brutto). Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Cena wyświetlana na aukcjach nie obejmuje opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostanie doliczony do wartości zakupionego towaru. Zatem na ostateczny koszt zamówienia składają się cena towaru i cena przesyłki. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób. Dokładne koszty i sposoby dostawy i płatności podane są w opisie każdej aukcji.