Biologiczna Oczyszczalni Ścieków norma A2:2014, CE (6482380337)

zakończona
6 800,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

 • waga (z opakowaniem): 120.00 [kg]

Oczyszczalnia biologiczna Model EK-S4, przepustowość: 600l/dobę,

Dostawa CAŁA POLSKA.

Biologiczne oczyszczalnie model EK-S, zbudowane są z:

 • Samonośnego plastikowego zbiornika (kontenera) z wbudowanymi strefami oczyszczania, filtrem beztlenowym oraz systemem recyrkulacji i usuwania zanieczyszczeń,
 • Plastikowego pojemnika na kompresor i zawory.

  Zastosowanie oczyszczalni EK-S:

 • Domów rodzinnych, grup domów, osiedli
 • Restauracji, szkół, obiektów rekreacyjnych
 • Zakładów produkcyjnych itp...

OCZYSZCZALNIA POSIADA WBUDOWANY ZBIORNIK UŚREDNIAJĄCY, SAMODOZUJĄCY !!! PRZEZ CO ZAPOBIEGA PRZEDOSTAWANIU SIĘ PIASKU, TŁUSZCZY ORAZ ELEMENTÓW NIEBIOLOGICZNYCH DO KOMORY NAPOWIETRZANIA. W EFEKCIE STABILIZACJA PRACY OCZYSZCZALNI POPRAWIA SIĘ 3-KROTNIE. CERTYFIKOWANE WARTOŚCI MODELU EK-S4 TO PRZEPUSTOWOŚĆ NAWET 1000L/DOBĘ.

Struktura wewnętrzna oczyszczalni: zbiornik z przegrodami jest wyprodukowany z polipropylenu (PP), zbiornik filtra beztlenowego z polietylenu (PE). Oba wymienione materiały mają praktycznie nieograniczoną żywotność. Proces oczyszczania polega na wspólnym oddziaływaniu różnych beztlenowych i tlenowych kultur bakteryjnych. Prowadzi to do odpowiednio nasilonego biologicznego rozkładu, włącznie z rozkładem substancji trudno rozkładalnych, takich jak detergenty, tłuszcze i tym podobne.

Oczyszczalnie ścieków EK-S spełniają z nawiązką wymogi normy PN EN 12566-3+A1:2009. Tym samym można je zamontować w bezpośredniej bliskości zabudowań, a oczyszczoną wodę można odprowadzić do kanalizacji, użyć przy nawadnianiu lub przeznaczyć do innego użytku. Ilość zanieczyszczeń w wodzie po przejściu przez oczyszczalnię jest śladowa i mieści się grubo poniżej progów określonych przez rozporządzenie ministra środowiska z dn. 24.07.2006 (Dz.. z 2005r.Nr.239, poz2019 i Nr 267, poz. 2255)

Oczyszczalnie typu EK-S wykorzystują niskoobciążony proces osadu czynnego, który zapewnia uzyskanie wysokich efektów eliminacji zanieczyszczeń ze ścieków oraz pełna stabilizacje tlenowa osadu nadmiernego. Każda oczyszczalnia typoszeregu EK-S stanowi kompletną technologiczną całość składająca się z:

 • samonośnego plastikowego zbiornika oczyszczalni, w którym za pomocą odpowiednich przegród wydzielona jest komora uśredniania, komora osadu czynnego (biologicznego oczyszczania) oraz osadnik końcowy,
 • plastikowego pojemnika chroniącego sprężarkę dostarczającą powietrze do systemu napowietrzającego, systemu recyrkulacji oraz systemu mieszania i rozdrabniania osadu zainstalowanych w poszczególnych komorach zbiornika oczyszczalni,
 • opcjonalnej nadbudówki do zbiornika oczyszczalni, stosowanej w przypadkach, gdy konieczne jest głębsze posadowienie oczyszczalni.

Mechanizm działania przydomowych oczyszczalni model EK-S

Sposób działania oczyszczalni oraz jej główne elementy technologiczne przedstawiono na rysunku 1.

 1. zbiornik walcowy
 2. wzmocnienie zewnętrzne
 3. Rura dopływowa
 4. komora uśredniania
 5. element napowietrzający
 6. filtr wstępny
 7. pompa mamutowa ścieków
 8. przelew awaryjny
 9. komora osadu czynnego
 10. dyfuzor napowietrzający
 11. filtr końcowy
 12. system recyrkulacji osadu
 13. osadnik końcowy
 14. koryto przelewowe
 15. system rozbijania kożucha
 16. rura odpływowa
 17. pompa mamutowa osadu
 18. rozdzielacz powietrza

Ścieki surowe doprowadzane są do komory uśredniania (4). Na dnie komory umieszczony jest grubopęcherzykowy element napowietrzający (5) przeznaczony do intensywnego mieszania i uśrednienia ścieków w komorze oraz do rozdrabniania grubych zanieczyszczeń. Z komory uśredniania ścieki przepompowywane są następnie pompa mamutowa (7) do komory osadu czynnego (9). Pompa mamutowa chroniona jest filtrem wstępnym (6), zatrzymującym grubsze zanieczyszczenia w komorze osadu czynnego (9) następuje oczyszczanie biologiczne ścieków za pomocą osadu czynnego, który tworzą zooglealne skupiska bakterii (heterotroficznych i autotroficznych) zdolnych do eliminacji zanieczyszczeń organicznych i biogennych (związków azotu i fosforu). Zawartość komory jest intensywnie mieszana i natleniana za pomocą dyfuzora drobnopęcherzykowego umieszonego na dnie komory (10). W przypadku, gdy dopływ powietrza do dyfuzora jest regulowany czasowo, w oczyszczalni można uzyskać zwiększony efekt usuwania związków biogennych, ponieważ w okresach bez napowietrzania w komorze osadu czynnego dochodzi do częściowej denitryfikacji (redukcji azotanów do azotu gazowego) i biologicznej defosfatacji (nadmiarowa akumulacja fosforanów w komórkach bakterii osadu czynnego).

Oczyszczone biologicznie ścieki przepływają przez filtr końcowy (11) do rury centralnej osadnika końcowego (13), w którym zachodzi sedymentacja i zagęszczanie osadu czynnego. Sklarowane ścieki, z niewielka ilością zawiesiny, dopływają następnie do koryta przelewowego (14) i dalej do rury odpływowej (16). Wyflotowane na powierzchni osadnika kłaczki osadu czynnego są rozbijane i zatapiane przez system rozbijania kożucha (15). System ten dostarcza sprężone powietrze pod koryto przelewowe, które wydostaje sie poprzez otworki na odwodzie i rozdrabnia (zatapia) pływający osad. Zagęszczony osad czynny, gromadzący sie w dolnej części osadnika jest przepompowywany (recyrkulowany) za pomocą pompy mamutowej (17) do komory oczyszczania biologicznego (9), co gwarantuje utrzymanie w niej wymaganego stężenia osadu. Jako źródło powietrza technologicznego dla elementów napowietrzających i pracy pomp mamutowych zastosowano membranowa sprężarkę powietrza (z silnikiem elektrycznym 230 V), standardowo usytuowana w plastikowym pojemniku w bezpośrednim sąsiedztwie oczyszczalni. Rozprowadzenie i regulacje powietrza dostarczanego do poszczególnych odbiorników zapewnia rozdzielacz powietrza (18) z ręcznie regulowanymi zaworami, usytuowany wewnątrz zbiornika oczyszczalni. Czas napowietrzania komory uśredniania i komory osadu czynnego oraz czas pracy pomp mamutowych sterowane są cyfrowym wyłącznikiem zegarowym.

Wyłącznik zaprogramowany jest dla dwóch trybów pracy:

 • z wsuniętym kluczem programowania oczyszczalnia pracuje w trybie ciągłej pracy sprężarki,
 • z wyjętym kluczem programowania oczyszczalnia pracuje w trybie przerywanej pracy sprężarki.

Zmiana zaprogramowanych trybów jest zablokowana przez producenta i ich ewentualna korektę może wykonać tylko serwisant. W przypadku, jeśli klient zażąda odblokowania programu, dostawca nie gwarantuje deklarowanej skuteczności oczyszczania.

Więcej szczegółowych informacji możecie Państwo uzyskać na stronie: eccoteam.pl

! NAJWIĘKSZY WYBÓR BIOLOGICZNYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC TUTAJ !

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Bank Zachodni WBK S.A. 40 1090 2008 0000 0001 1362 3040
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Pocztex Kurier48
kolejna sztuka:
maksymalnie w paczce: 1
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
DOPUSZCZA SIĘ MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI PRZY ODBIORZE.
DOSTAWA DO 150 KM W CENIE URZĄDZENIA.
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt