Bio-insektal kleszcze wszy pchły komary Łódź 500ml (6541417821)

zakończona
42,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • Paczka pocztowa ekonomiczna 11,00 zł
 • Paczka pocztowa priorytetowa 13,00 zł
 • lokalizacja: Łódź
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • waga (z opakowaniem): 0.50 [kg]

Bio-insektal, świeży, oryginalny, z długą datą ważności, do każdego zakupu dołączam paragon lub fakturę.

Od siebie...

Prywatnie sprawdzony, po przejściu przez dziecko Kleszczowego Zapalenia Mózgu, wyszukany przez żonę, sprawdzony na dzieciach, a najbardziej na suni, która po pryskaniu BIO-Insektalem NAPRAWDĘ przestała łapać kleszcze.


BIO-Insektal - naturalna ochrona przeciw wszelkim insektom

Zabójcze właściwości niewinnego kwiatka

Czyli jak działa naturalne pyretrum zawarte w BIO-Insektalu?

Po kontakcie ze spryskaną powierzchnią działa na stawonogi zabójczo. Poraża układ nerwowy doprowadzając początkowo do zaburzeń ruchu co uniemożliwia ukąszenia i wbijanie się w skórę ludzi i zwierząt, a po pewnym czasie powoduje śmierć. To zabójcze właściwości sympatycznego kwiatka sprawiają, że BIO-Insektal jest tak skuteczny. Skład "wymyśliła” sama natura. Substancja czynna to ekstrakt złocienia dalmatyńskiego. Produkowany jest z jednego z gatunków chryzantemy rosnącej głównie w Afryce. Już 2000 lat temu ludzie zauważyli, że miejsca, w których rosną te kwiaty niechętnie odwiedzane przez wszelkiego rodzaju insekty i owady, ponieważ zawierają naturalne pyretrum, które działa zabójczo na wszelkie gatunki stawonogów. BIO-Insektal zawiera właśnie ten wyciąg roślinny.

Działa zabójczo na wije, pajęczaki, roztocza, owady, pasożyty zewnętrzne ludzi i zwierząt oraz inne.

Ponieważ naturalne pyretrum zawarte w BIO-Insektalu jest obojętne dla ludzi i zwierząt (wszystkich ciepłokrwistych) jego możliwości zastosowania są ogromne. BIO-Insektal pozwala w bezpieczny sposób eliminować z naszego otoczenia niechciane, szkodliwe insekty i owady bez trucia nas samych i środowiska.

BIO-Insektal nie zawiera wysokochlorowanych węglowodorów jak LINDAN, DDT oraz szkodliwego DEET

Do produkcji BIO-Insektal używany jest najlepszej jakości surowiec z Kenii - ekstrakt złocienia dalmatyńskiego (Chrysanthemum cinerariaefolium).

Na co stosować i jak długo działa po jednym użyciu?

BIO-Insektal dostępny jest w czterech pojemnościach w zależności od potrzeb:

100 ml, 250 ml, 500 ml (butelki z atomizerem)

oraz 1000 ml (butelka uzupełniająca).

Środek możemy stosować na groźne kleszcze, wszy, meszki, komary, muchy, mrówki, prusaki, mole, karaluchy, pluskwy, rybiki, pająki, osy, szerszenie, pchły, wszy, wszoły, świerzbowce, piórojady, muchówki, gzy, mszyce, stonki, czerwce, nicienie i wiele innych!

Działa na wszystkie fruwające, pełzające i biegające insekty, stawonogi (wszystkie zimnokrwiste). Jest niezwykle skuteczny bo zwalcza nie tylko osobniki dorosłe, ale również jaja, larwy i nimfy! Działa bez względu na porę roku.

Czas działania preparatu w zależności od rodzaju powierzchni

Miejsce Czas działania Uwagi
Odkryte części ciała do 8 godzin W przypadku pracy fizycznej lub silnego pocenia się aplikację należy powtórzyć po 3-4 godzinach
Sierść, pióra (zwierzęta, ptaki) 3 - 5 dni W zależności od aktywności
Odzież, inne powierzchnie w pomieszczeniach 2 - 3 tygodnie Jeśli nie zostaną zmyte wodą lub silnie zakurzone

Jak używać BIO-Insektal?

Czy to będą odkryte części ciała, odzież, zwierzęta lub wybrane miejsca w pomieszczeniach zawsze należy wykonać trzy proste czynności

Przed użyciem zawsze wymieszaj zawartość butelki przez kilkukrotne energiczne wstrząsanie!

Spryskaj z niewielkiej odległości (15-20 cm) wybrane miejsca, energicznie naciskając atomizer.

Powierzchni spryskanych "mgiełką" nie wycieraj i zabezpieczenie gotowe.

Wybierz najlepszy spray na kleszcze i inne insekty. Ochroń siebie i swoją rodzinę - stosuj BIO-Insektal!

Przeciw jakim pasożytom chroni nas BIO-Insektal?

Środek stosujemy na

 • kleszcze
 • meszki
 • komary
 • wszy
 • pchły
 • oraz inne niechciane owady i insekty.

Skuteczna ochrona w sezonie wiosna-lato-jesień!

Kto powinien sięgnąć po BIO-Insektal?

BIO-Insektal mogą używać dorośli i dzieci. Zalecany jest wszystkim, którzy mogą być narażeni na ukąszenia i choroby roznoszone przez kleszcze, meszki i inne (borelioza i kleszczowe zapalenie opon mózgowych). W szczególności dla leśników, turystów, wędkarzy, myśliwych, działkowiczów i wszystkich lubiących spędzanie czasu na łonie natury.

Naturalna substancja czynna bez szkodliwej chemii zapewnia komfort dla alergików, ludzi o wrażliwej skórze i dzieci.

UWAGA: kleszcze są aktywne już od temperatury +7ºC! Aktywność kleszczy zaczyna się najczęściej w marcu, a zanika w listopadzie. Jednak w miastach ich aktywność jest zaburzona, kleszcze można spotkać nawet w lutym i grudniu!

Zobacz, co wydarzyło się podczas testowania BIO-Insektalu w Puszczy Drawskiej

Jak najlepiej stosować BIO-Insektal?

Pokryć opryskiem odkryte części ciała narażone na ukąszenia przed wyruszeniem w teren. Przed użyciem zawsze mocno wstrzasnąć! Spryskiwać preparatem z niewielkiej odległości: ramiona od nadgarstków, szyję, kark (nawet pod kołnierzykiem) kostki do kolan itd. Nie wycierać! Można spryskiwać też odzież, czapki, skarpetki itp. Nadaje się na każdą powierzchnię, nie brudzi, nie plami.

W celu najbardziej efektywnego zabezpieczenia przeciw insektom szczególnie w warunkach ekstremalnych działamy wg metody: SKÓRA+ODZIEŻ

1) SKÓRA - spryskujemy z odległości ok. 15-20 cm odsłonięte części ciała, czekamy na wyschnięcie (nie wycieramy).

Twarz, czoło, uszy i kark możemy spryskać lub przetrzeć dłonią zwilżoną preparatem (zalecane dla małych dzieci). Nawet jeśli nie będziemy odsłaniać nóg czy ramion również spryskujemy najpierw łydki do kolan i ręce do łokci.

2) ODZIEŻ - spryskujemy także część odzieży, tą która zazwyczaj jest miejscem pierwszego kontaktu z insektami ( np. kleszczem) skąd przechodzą na naszą skórę w celu ukąszeń: buty, skarpetki, spodnie do kolan, rękawy, czapki itp.

Jak długo jesteśmy bezpieczni po jednym użyciu?

Na skórze działa 6-8 godzin. W przypadku uprawiania sportu lub pracy fizycznej w terenie oprysk należy powtórzyć po ok. 2-3 godzinach bowiem pot osłabia jego działanie.

Odzież zabezpieczona jest przez 2-3 tygodnie o ile nie zostanie wyprana lub zmoczona deszczem.

BIO-Insektal posiada certyfikat badań dermatologicznych z wynikiem „bardzo dobry” wydanym przez Dermatest Medical Reaserch Company

--------------------­--------------------­--------------------­--------------------­--------------------­--------------------

Środek na kleszcze, pchły dla psa, kota i innych zwierząt domowych

Informacje dla lekarzy wetrynarii i hodowców zwierząt

Preparat kontaktowo biobójczy do ochrony zwierząt domowych, hodowlanych i egzotycznych. Naturalny bez szkodliwej chemii.

Obojętny dla zwierząt i ludzi. Działa skutecznie na wszystkie stawonogi.

BIO-Insektal można stosować do:

1) bezpośredniej ochrony i zwalczania pasożytów (sierść, skóra, pióra)

2) ochrony miejsc przebywania zwierząt (legowiska, klatki, boksy, ptaszarnie)

Najczęściej stosowany jest na kleszcze, pchły, wszoły, wszy, piórojady, meszki, świerzbowce, roztocza, pluskwy i inne

Polecany dla psów, kotów, gryzoni, ptaków, koni i innych zwierząt (wszystkich ciepłokrwistych). Jako spray na kleszcze, pchły itp. może być stosowany u osobników bardzo młodych (kociąt i szczeniąt itp.) bez szkody dla organizmu.

Mechanizm działania

Skutecznie zwalcza wszystkie pasożyty zewnętrzne zwierząt. Po oprysku roztwór mikrokapsułkowy tworzy barierę ochronną na sierści, skórze lub piórach. Działa kontaktowo biobójczo przez porażenie układ nerwowego wszystkich stawonogów nie dopuszczając do ukąszeń i wbijania się w skórę.

W efekcie kontaktu likwiduje pasożyty bez względu na porę roku.

Działa nie tylko na osobniki dorosłe ale również na jaja, larwy i nimfy co powoduje kompleksową likwidację inwazji pasożytów bez możliwości jej odrodzenia.

Zalety preparatu

BIO-Insektal chroni naturalnie bez przenikania do krwi i bez szkodliwej chemii.

Po użyciu nie wywołuje skutków ubocznych. Nie skleja sierści i piór. Ponadto, po aplikacji można zwierzęta głaskać, dotykać, bawić się z nimi. Naturalne pyretrum to dobry środek na kleszcze dla kota. Ponieważ jest obojętny dla zwierząt i ludzi można go stosować w domu, przed wyjściem w teren. Jako środek na kleszcze dla psa jest bardzo skuteczny.

Jak stosować do bezpośredniej ochrony zwierząt?

Dla ochrony zwierząt wystarczy odpowiednio często spryskać zwierzęta. Aplikacja jest łatwa. Atomizer wytwarza „mgięłkę”, którą pokrywa się sierść, skórę lub pióra z odległości 15-20 cm. Ilość oprysków zależy od aktywności zwierząt i czasu spędzanego w terenie (kleszcze, pchły) oraz pory roku. W okresie największego zagrożenia szczególnie psów i kotów, zalecana ilość dawek to 2-3 tygodniowo.

W przypadku wykąpania zwierząt lub zmoknięcia podczas deszczu lub rosy, po wyschnięciu zwierzaka, oprysk należy powtórzyć.

Sugerowana dawka jednorazowa (zużycie na jeden oprysk w ml)

Małe zwierzęta
(np. gołąb, kot, mały pies)

2 ml

Średniej wielkości psy

4 ml

Duże psy

8 ml
Konie, strusie do 30 ml

Zobacz ile czasu trzeba aby zabezpieczyć psa lub kota przeciw insektom środkiem BIO-Insektal

Ochrona miejsc przebywania zwierząt - legowiska, klatki, boksy, stajnie, ptaszarnie itp

BIO-Insektal® jest bardzo wydajnym preparatem, miejsca spryskane, jeśli nie zostaną zmyte wodą lub silnie zakurzone, chroni w sposób ciągły 2-3 tygodnie po jednym użyciu!

Przed każdym użyciem należy mocno wstrząsnąć! Należy spryskać bezpośrednio legowiska, ściany klatek, boksy, domki, kojce oraz wszystkie miejsca gdzie możemy się spodziewać wystąpienia pcheł, pluskiew, świerzbowców i innych pasożytów. Zaleca się użyć ok. 8 ml na 1m². W celach profilaktycznych raz na 2-3 tygodnie lub natychmiast po zauważeniu inwazji pasożytów lub insektów. Preparat nadaje się na każdą powierzchnię. Nie plami i nie brudzi, nie ma zapachu, a po wyschnięciu jest niewidoczny. Jest obojętny dla ludzi i zwierząt.

BIO-Insektal działa bez względu na porę roku. Zwalcza skutecznie nie tylko dorosłe osobniki ale również larwy i jaja nie pozwalając przedłużenie inwazji.

Powierzchnia jaką można zabezpieczyć w zależności od pojemności opakowania:

100 ml = 12,5 m2

250 ml = 31,25 m2

500 ml = 62,50 m2

1000 ml = 125 m2

____________________­____________________­____

PRZECIWKO BORELIOZIE?

Trudno uwierzyć, że ponad 65% chorych na boreliozę uważa, że nie było nigdy ugryzionymi przez kleszcza lub o tym nie wiedziało. Oznacza to, iż większość ugryzień pozostaje niezauważonych. Dlatego tak ważna jest prewencja.

Co roku kilka tysięcy osób w Polsce zaraża się groźną bakterią przenoszoną przez kleszcze. Ta poważna choroba zagraża każdemu!

Według statystyk NIZP-PZH od 1 stycznia do 15 lipca 2014 r. zarejestrowano 5348 zachorowań na boreliozę. Nie wiadomo ile osób jest zarażonych i o tym jeszcze nie wie?

Jak dochodzi do zakażenia? Oczywiście w trakcie ukąszenia, wtedy kleszcz może dokonać zwrócenia części swojej śliny do krwi człowieka wraz z bakrterią boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu. Nie każdy kleszcz jest nosicielem chorób lecz liczba kleszczy zarażonych boreliozą rośnie. Obecnie szacuje się, że jest ich 30%. Czyli niemal co trzecie ukąszenie może skutkować boreliozą. To już jest znaczny problem, szczególnie wobec najbardziej narażonych czyli leśników, wędkarzy, turystów, myśliwych, działkowiczów. Niestety także zwyczajni spacerowicze w parkach nie są bezpieczni. Dużo kleszczy żyje również w miastach.

Borelioza to groźna choroba atakująca wiele narządów. Bywa trudna do rozpoznania i leczenia! Może mieć fatalny skutek dla zdrowia i dalszego życia dorosłych i dzieci. Borelioza (Choroba z Lyme) wywoływana jest przez bakterie przenoszone przez kleszcze. Bakteria Borreli potrafi przeniknąć do każdej części organizmu, przejść barierę krew-mózg, czy łożysko matki.

Powoli i zdradziecko rozwija się w organizmie nawet latami. Jeżeli podejrzewacie, że mogliście mieć kontakt z kleszczami...

...istnieje możliwość szybkiej reakcji zapobiegającej powikłaniom. W tym celu należy udać się do gabinetu wykonującego testy na obecność boreliozy. Wczesne zdiagnozowanie może znacznie przyspieszyć leczenie.

Masz częste bóle głowy, stawów? To może być borelioza.

Objawy boreliozy na wczesnym etapie choroby

 • złe samopoczucie
 • bóle mięśni i stawów
 • gorączka
 • “rumień wędrujący” – zmiana skórna rozprzestrzeniająca się koliście wokół miejsca ugryzienia
 • bóle głowy
 • zaburzenia czucia
 • obrzęk stawów
 • zaburzenia rytmu serca

Objawy przewlekłej boreliozy

 • nawracające zapalenie stawów
 • zapalenie mózgu
 • problemy z koncentracją
 • drażliwość
 • zmiany osobowości
 • zmiany zanikowe skóry

Cel i metoda prowadzenia akcji STOP BORELIOZIE

Akcję STOP BORELIOZIE prowadzimy poprzez edukację na temat zagrożeń związanych z ukąszeniami przez kleszcze oraz propagowanie naturalnych środków ochrony osobistej. Informujemy o niebezpieczeństwie wystąpienia chorób takich jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu (KZM).

Celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych oraz dzieci na temat występowania na terenie kraju najbardziej niebezpiecznego pasożyta zewnętrznego jakim jest kleszcz, a także o potrzebie stosowania skutecznych środków ochrony osobistej.

Informujemy jak rozpoznać pierwsze objawy zakażenia boreliozą oraz jak można przeprowadzić testy w celu jak najszybszego zdiagnozowania choroby w specjalistycznych placówkach.

Akcję prowadzimy przez własne publikacje w prasie oraz internecie. Organizujemy spotkania w przedszkolach i szkołach gdzie w przystępny sposób przekazujemy informacje o zagrożeniach i profilaktyce. Współpracujemy z gabinetami terapeutycznymi prowadzącymi diagnozowanie boreliozy w zakresie propagowania skutecznych środków profilaktycznych.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Bank Pocztowy SA 90 1320 1537 1874 0972 2000 0001
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
Paczka pocztowa priorytetowa 13,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Paczka pocztowa ekonomiczna 11,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
przybliżony czas realizacji: 4 dni
Pocztex Kurier48 13,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 10
przybliżony czas realizacji: 3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 10
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

kontakt

 • zawszerowery@gmail.com
  mail dostępny 24h na dobę 7 dni w tygodniu, ale musimy mieć czas na sprawdzenie i odpisanie

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 10 dni

adres do zwrotu:
 
Jeżeli towar nie był używany można go zwrócić w ciągu 10dni od daty zakupu