Beton architektoniczny FOX DEKORATOR 5kg (6482063656)

9 dni do końca
cena kup teraz
162,36 zł
z 5 sztuk
Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska 17,00 zł
  • lokalizacja: Bielsko-Biała
  • czas wysyłki: do 7 dni
  • stan: nowy
  • waga (z opakowaniem): 5.00 [kg]
  • uszkodzony: nie

Firma FLOS jest regionalnym dystrybutorem firmy FOX DEKORATOR w Bielsku Białej.

Na dzisiejszej aukcji oferujemy

BETON ARCHITEKTONICZNY 10KG

BETON – opis

To kwintesencja prostoty, nowoczesności, designu. Materiał ten daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, można nim uzyskać: subtelną, gładką powierzchnię z matowym lub satynowym wykończeniem, surowy beton z widocznymi ubytkami, charakterystyczny efekt deskowania, płyt betonowych lub szalunku przemysłowego.

Zakres zastosowania:

Wykonywanie dekoracyjnych tynków modny, artystyczny tynk, stanowiący doskonałą dekorację nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i publicznych. Doskonale harmonizuje z metalem, szkłem i surowym drewnem. Jego powierzchnia nawiązuje wyglądem do naturalnego, „brutalnego” betonu.

Miejsce stosowania: ściany i sufity wewnątrz budynków.

Rodzaje podłoża: tynk, beton, kamień, płyty gipsowe, drewnopodobne oraz na wszystkie podłoża nośne, po ich wcześniejszym oczyszczeniu i przygotowaniu.

Dodatkowe właściwości:
Ekologiczny tynk; nie zawiera cementu; trwałe wykończenie powłoki; zapewnia oddychanie ścian; zdefiniowany kolorostycznie.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być:

dostatecznie nośne, wysezonowane do stanu powietrzno-suchego- przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży wynosi odpowiednio (w warunkach normalnych, czyli ok. 20 °C i 55 % wilgotności – w innych warunkach czas wysychania może się wydłużyć.

– dla tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych – min. 1 tydzień na każdy cm grubości,

– dla ścian i stropów betonowych- co najmniej 28 dni,

Oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność produktu, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, resztek farb i innych

Zagruntowane – Gruntem Sczepnym FOX DEKORATOR, gdy podłoże ma niską chłonność, lub charakteryzuje się gładką powierzchnią.

Przygotowanie produktu :

Produkt w formie suchej należy wymieszać z wodą w proporcji 1,5-1,75 l wody na 5 kg suchego tynku ( 0,3-0,35 l wody na 1 kg suchego tynku).. Po wymieszaniu z wodą produkt należy pozostawić w zamkniętym opakowaniu na minimum 24 h, a następnie powtórnie wymieszać. Można domieszać niewielką ilość wody celem osiągnięcia preferowanej konsystencji.

Barwienie:

Produkt zdefiniowany kolorystycznie

Tynkowanie:

Nakładanie jednej warstwy

Tynk należy nałożyć za pomocą pacy ze stali nierdzewnej na dekorowaną powierzchnię i wygładzić. Odczekać aż tynk zacznie wiązać. Następnie przykładając ostro kant pacy do powierzchni, wykonać ruch ściągający, co pozwala na uzyskanie nierównej chropowatej powierzchni. W tym przypadku pożądane są wszelkiego rodzaju widoczne „zniszczenia” oraz naprawy (grzbiety, spękania, rysy itp.) w powierzchni tynku jako zamierzony efekt dekoracyjny. Powstaje dekoracja o matowej powierzchni, z widocznymi, licznymi, nieregularnie rozsianymi ubytkami (efekt skorodowanego betonu).

Wskazówka: przy tej technice aplikacji tynku zalecamy zabarwienie Gruntu Sczepnego FOX DEKORATOR przy użyciu czarnego barwnika z gamy FOX DEKORATOR.

Nakładanie dwóch warstw

Metoda mokre na suche. Pierwszą warstwę należy nałożyć na gładko, na grubość ziarna i pozostawić do całkowitego wyschnięcia (ok. 12-24 h, zależnie od klimatu panującego w pomieszczeniu).

Metoda mokre na mokre. Pierwszą warstwę tynku należy nałożyć jak wyżej, i odczekać tylko do momentu gdy tynk zaczyna przesychać (tynk ma jeszcze miejscami wilgotny, ciemniejszy wygląd, ale już nie daje się go odkształcić przeciągając ułożoną płasko pacą). Metoda ta pozwala na uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni.

Drugą warstwę tynku należy nałożyć na całą powierzchnię i wyrównać. W fazie wysychania należy zagładzać, prasować tynk przyłożonym płasko brzegiem pacy. Przy zagładzaniu pory tynku zamykają się i powierzchnia otrzymuje charakterystyczną gładkość. W zależności od sposobu wykończenia (delikatne lub intensywne wielokrotne wybłyszczanie pacą), uzyskujemy matową lub satynowo błyszczącą powierzchnię. W czasie zagładzania konieczne jest utrzymywanie ostrza pacy w idealnej czystości (najlepiej usuwać z pacy jakiekolwiek ślady materiału po każdym przeciągnięciu, za pomocą papierowych ręczników lub suchej szmatki).

W przypadku nakładania dwóch warstw tynku otrzymujemy gładką, matową lub satynowo błyszcząca (efekt wibrowanego betonu) powierzchnię . Pojedyncze, rozsiane ubytki i wżery dodają uroku betonowej powierzchni.

Dodatkowe efekty

W czasie wysychania tynku można jego powierzchnię artystycznie „niszczyć” tworząc nieregularne ubytki i wżery lub wykonując rysunki w ciągle mokrym tynku. Można zastosować różne narzędzia, których użycie spowoduje efekt ubytków podobnych do lanego czy skorodowanego betonu wykonując np. imitacje regularnych nadlewów czy „zacieków”. Należy zatem nakłuwać wałkiem szczotkowym i wydrapywać np.: twardą szczotką plastikową lub szpachelkami o różnych szerokościach, twardym grzebieniem, wyciskać nadmiar tynku spod płasko przyłożonej pacy, itp. Tworząc „rysunek” jednocześnie delikatnie należy wygładzać powierzchnię kantem pacy. Przy wygładzaniu pory tynku zamykają się i niewydrapane obszary otrzymują charakterystyczne satynowe wybłyszczenie.

Zabezpieczanie:

Lakier Dekoracyjny FOX DEKORATOR należy aplikować miękkim pędzlem lub aplikatorem flokowym, zgodnie z zasadą mokre na mokre. Delikatnie rozprowadzić prawie suchym narzędziem, krzyżowymi ruchami. Już jedna warstwa wzmacnia dekorowaną powierzchnię. W zależności od miejsca przeznaczenia oraz wyboru efektu (np.: znaczna chropowatość finalnej warstwy dekoracji) może zaistnieć konieczność zastosowania większej liczby warstw lakieru, a także użycia technik aplikacji odpowiednich do uzyskanej struktury. Beton jest dobrze polakierowany, jeżeli przy aplikacji następnej warstwy lakieru ściana ciemnieje równomiernie, bez widocznych ciemniejszych miejsc. Zastosowany lakier prawie nie wpływa na kolor powierzchni betonowej. Natomiast może zmienić jej połysk, w zależności od wyboru lakieru, uzyskanej struktury i wybranego efektu. Lakier Dekoracyjny FOX DEKORATOR satynowy intensyfikuje połysk i przyciemnia kolor. Lakier Dekoracyjny FOX DEKORATOR matowy praktycznie nie zmienia uzyskanego koloru i połysku. Przed zastosowaniem na całej powierzchni, zalecamy wykonanie niewielkiej próbki celem określenia zgodności z oczekiwanym efektem.

Efekt dekoracyjny zależny jest w głównej mierze od inwencji dekorującego, a także od stanu podłoża oraz grubości aplikowanych warstw.

Przykładowe struktury betonu:
Jesteś firmą wykonawczą lub potrzebujesz większej ilości towaru firmy FOX
DEKORATOR na swoją inwestycje.
ZADZWOŃ lub odwiedź naszą hurtownie przygotujemy ceny specjalnie dla
ciebie.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej hurtowni
od poniedziałku do piątku w godz 7- 17
i w soboty 7-13
Bielsko Biała ul. Filomatów 1
Przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny
w celu ustalenia szczegółów zamówienia.
Możliwość dostarczenia materiałów na terenie Bielska Białej i okolic
GRATIS przy zamówieniach powyżej 1 000 zł.
33 816-50-51
500 828 111
Przykładowe aranżacje:
FILMY INSTRUKTAŻOWE WYKONANIA POSZCZEGÓLNYCH EFEKTÓW MOŻNA ZOBACZYĆ
NA www.fox-dekorator.pl­/film-instruktazowy/
wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 17,00 zł
kolejna sztuka: 17,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 8 dni
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 7 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 7 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua