Benibachi Black Soil Powder [1kg] PODŁOŻE KREWETEK (6482593219)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
25,00 zł
Koszty dostawy
  • Pocztex Kurier48 9,99 zł
  • Przesyłka kurierska 14,99 zł
  • Pocztex Kurier48 pobraniowy 14,99 zł
  • lokalizacja: Dobra
  • czas wysyłki: natychmiast
Benibachi Black Soil Powder [1kg]
cena: 25.00Zdjęcie poglądowe, podłoże rozważane z oryginalnego
opakowa­nia 5 kg do opakowania zastępczego.


BENIBACHI BLACK SOIL POWDER 1 kg
Specjalistyczne, unikalne podłoże dla krewetek akwariowych o granulacji do 1,5 mm.Benibachi Black Soil to najwyższej jakości podłoże dla krewetek akwariowych, wyprodukowane od podstaw w Japoni przez markę Benibachi. Black Soil to podłoże specjalistyczne, produkowane z tradycją od niemal 15 lat, dzięki czemu zapewnia ono optymalne warunki życia dla najbardziej wymagających krewetek i oferuje stałą niezmienną jakość. Unikalne właściwości podłoża jak zapobieganie śmiertelności krewetek znacząco ułatwiają pielęgnację krewetkarium. Black Soil utrzymuje lekko kwaśne warunki wodne (pH 6 +- 0,5) i tworzy idealne warunki do życia i rozmnażania krewetek CRS. Black Soil jest zdolne do absorpcji zanieczyszczeń, azotanów i fosforanów w nowo założonych akwariach, dzięki czemu oczyszcza ono wodę w przeciągu jednej doby. Black Soil zawiera specjalny zestaw dodatków i minerałów, których receptura jest tajemnicą. Dzięki temu podłoże znacząco poprawia zdrowie krewetek i zapobiega śmiertelności po nieudanej wylince. Pozytywny efekt hodowli krewetek z użyciem podłoża Black Soil jest zauważalny niemal od razu. Black Soil zachowuje swoje unikalne właściwości przy grubości podłoża minimum 5,5 - 6 cm.


Fantastyczna scena

Black Soil posiada charakterystyczną nieregularną strukturę, dzięki czemu tworzy doskonałą scenę, jak z natury. Podłoże ma optymalną, ciemną barwę, wyraźnie podkreśla kolory krewetek i tworzy idealne warunki do robienia zdjęć, zwłaszcza zdjęć makro. Niemal tysiąc zbiorników z hodowli krewetek Benibachi stale od prawie dekady działa na Black Soil.


Redukcja toksycznych związków azotu

Używanie podłoża Black Soil niesie za sobą wiele zalet. Po pierwsze, utrzymuje detrytus na powierzchni podłoża co umożliwia filtrom jego wchłonięcie i usunięcie poprzez czyszczenie filtra. Po drugie, Black Soil dzięki swojej specjalnie zaprojektowanej strukturze i kontrolowanej przepuszczalności wspiera naturalną redukcję azotanów [Natural Nitrate Reduction (NNR)], gdyż umożliwia tylko bardzo wolny przepływ wody przez podłoże. Ponad to tylko bardzo wolny przepływ wody przez podłoże umożliwia w pełni rozwój dwóch ekologicznych jego warstw. Górna warstwa podłoża Black Soil, która ma kontakt z krążącą wodą bogatą w tlen jest mocno zasiedlona przez bakterie nitryfikacyjne z rodzaju Nitrosospira i Nitrospira. Te szczepy bakterii są odpowiedzialne za przekształcanie śmiertelnego dla krewetek amoniaku i azotynów do najmniej toksycznej formy azotu, czyli azotanów (NO3). Bez dostatecznej liczby tych bakterii amoniak i azotyny będą się gromadzić do toksycznego poziomu i zabijać krewetki. Natomiast dolna warstwa Black Soil zawiera i rozwija specjalne szczepy bakterii zwane bakteriami beztlenowymi. Bakterie beztlenowe żyją w środowisku ubogim lub pozbawionym tlenu. Te bakterie, w dolnej warstwie podłoża Black Soil, używają cząsteczek tlenu z azotanu, przekształcając azotan (NO3) w lotny gaz (N). Widać to zjawisko bardzo często przy grubszej warstwie Black Soil, jako wydobywające się pęcherzyki gazu z dna podłoża.


Właściwa ilość podłoża

Black Soil usuwa i redukuje wszystkie związki azotu w krewetkarium, jednak aby te dwie ekologiczne warstwy bakteryjne mogły istnieć zalecamy minimum 5 cm podłoża, najlepiej 7,5 - 10 cm i niezbędne organizmy, które pomogą w powolnej filtracji wody przez podłoże. Warstwa podłoża Black Soil musi być na tyle gruba, aby umożliwić bakteriom nitryfikacyjnym Nitrosospira i Nitrospira oraz innym organizmom redukcję tlenu z wody wnikającej w podłoże, zanim woda ta dotrze do dolnej jego warstwy. Tylko wtedy bakterie beztlenowe będą czerpać tlen z cząsteczki azotanów i tym samym redukować je do lotnego azotu. Ponadto proces ten uwarunkowany jest strukturą podłoża. Dlatego Benibachi stworzyło podłoże o idealnej, drobnej i nieregularnej strukturze, gdyż grube i regularne ziarna umożliwiają szybką penetrację wody między ziarnami i uniemożliwiają tym samym wytworzenie się dolnej warstwy z bakteriami beztlenowymi.Cechy produktu

» podłoże z wieloletnią tradycją, oferuje stałą, niezmienną jakość,
» tworzy idealne, kwaśne środowisko do życia krewetek CRS,
» unikalne właściwości: poprawia zdrowie i ogranicza śmiertelność,
» usuwa i redukuje wszystkie formy azotu,
» ogromna porowatość znacznie usprawnia filtrację biologiczną,
» wysoka adsorpcja pomaga krystalizować wodę i usuwać zmętnienia,
» tworzy fantastyczną scenę do zdjęć,
» granulacja: Powder (do 1,5 mm).Zalecana minimalna ilość podłoża

» zbiornik o wym. 30 x 30 x 30 cm - 5 litrów podłoża,
» zbiornik o wym. 45 x 30 x 30 cm - 7,5 litra podłoża,
» zbiornik o wym. 60 x 30 x 35 cm - 10 litrów podłoża,
» zbiornik o wym. 90 x 45 x 45 cm - 22 litry podłoża,
» zbiornik o wym. 120 x 45 x 45 cm - 30 litrów podłoża.

Galeria zdjęć
Zobacz nasze pozostałe aukcje
Ostatnio otrzymane komentarze
wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • BNP Paribas Bank Polska S.A. 59160014621843020500000001
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
Przesyłka kurierska 14,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 999
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Pocztex Kurier48 9,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 999
przybliżony czas realizacji: 2 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
Przesyłka kurierska pobraniowa 19,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 999
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Pocztex Kurier48 pobraniowy 14,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 999
przybliżony czas realizacji: 2 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua