Bardzo płynny ściemniacz diod mocy Power LED FV (6482802019)

12 dni do końca
cena kup teraz
88,00 zł
z 2 sztuk
Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 12,00 zł
 • List polecony priorytetowy 13,00 zł
 • Paczka pocztowa ekonomiczna 14,00 zł
 • lokalizacja: Jasień
 • czas wysyłki: do 2 dni
 • stan: nowy

Wystawiamy fakturę VAT
na życzenie klienta


APEL DO KLIENTA

Jesteśmy firmą z Polski. Dzięki temu możesz do nas zadzwonić lub napisać e-mail. Nie masz do czynienia z kimś kto Cię zlekceważy i... Aby przeczytać dalej najedź na ten napis.


INSTRUKCJA OBSŁUGI


EL KOSMITO Rafał Majewski
ul. Kościuszki 21
68-320 Jasień
woj. lubuskie
NIP 928-192-12-96
REGON 080936699
Wysyłka Pocztą Polską
Pamiętaj, że przesyłki BEZ PRIORYTETU mogą iść nawet do dwóch tygodni

Uwaga! Pobraniówki teraz są droższe na poczcie, bo nowe przepisy zniosły
zwolnienie z VATu
przesyłek pobraniowych

Uwaga! Zgodnie z wymogami informujemy, że normalna dostawa odbywa się przy płatności z góry listem priorytetowym (jeśli wejdzie) lub paczką priorytetową. Można wybrać oczywiście opcje niestandardową z wymienionych na górze aukcji. Ceny wszystkich opcji dostawy widoczne są na górze aukcji.

Uwaga! Informujemy, że w przypadku zwrotu lub reklamacji kupujący pokrywa koszt przesyłki do nas, chyba że indywidualnie ustalono inaczej.Nr konta:
50 1020 5558 1111 1637 3810 0110

EL KOSMITO Rafał Majewski
ul. Kościuszki 21
68-320 JasieńB/A/WPLED
Bistabilny/astabilny włącznik
diod Power LED
z płynnym rozjaśnianiem i wygaszaniem


Firma EL KOSMITO opracowała sterownik oświetlenia do popularnych diod Power LED różnych producentów. Cechą charakterystyczną sterownika jest wbudowany układ, który pozwala na zasilanie diod o prądach przewodzenia: 200mA, 300mA, 350mA, 420mA, 700mA, 1000mA. Można podłączyć do układu diody o łącznej mocy aż do 25W.

Od zadowolonego klienta otrzymaliśmy film z prezentacją układu w praktyce. Udostępniamy go dla Państwa za jego zgodą. Kliknij na taśmę, aby obejrzeć ten materiał.

Na początku z przyjemnością odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytanie: Dlaczego tak drogo za tak prosty układ? - Odpowiedź jest równie prosta. To co wydaje się proste nie jest takie w rzeczywistości. Ten układ charakteryzuje bardzo wysoka płynność rozjaśniania w stosunku do typowych rozwiązań. Różnica jest nieporównywalna. Oczywiście istnieją lepsze i gorsze rozwiązania nie mniej jednak tutaj zaprezentujemy różnicę pomiędzy naszym układem a standardowymi rozwiązaniami i zazwyczaj tańszymi. Spójrzmy na poniższy wykres.

Wykres przedstawia płynne rozjaśnianie diody Power LED przy pomocy standardowego sterownika PWM i starownika B/A/WPLED. Mamy tutaj zależność odbieranego przez nasze oczy światła w stosunku do upływającego czasu. Od razu widzimy, że sterownik B/A/WPLED zapewnia dużą liniowość, światło narasta płynnie. Typowe PWMy tego nie realizują. Co nam to daje? Jeśli ustawimy czas płynnego rozjaśniania na 10 minut (600 sek tak jak na wykresie) to zauważymy, że standardowy PWM bardzo szybko rozjaśnia na początku diodę a potem coraz wolniej. Efekt jest wówczas taki, że pomimo 10 minut nadal mamy dość gwałtowne rozjaśnienie. Spójrzmy, że 30% światła zwykły PWM osiąga już po około 60 sekundach podczas gdy płynnie rozjaśniający B/A/WPLED w tym samym czasie osiąga dopiero 10%, a 30% jest po 190 sekundach. To wyraźna różnica. Dodatkowym problemem jest rozdzielczość PWM, która objawia się przeskokami. Lepiej widać to na poniższym wykresie.Na tym wykresie widać powiększony wycinek początku rozjaśniania z wykresu poprzedniego. Zauważamy, że typowy PWM ma znacznie mniej płynną linie, zawiera ona widoczne schodki, które wyraźnie zaobserwujemy podczas rozjaśniania jako przeskoki światła. B/A/WPLED ma dużą rozdzielczość, 8x większą niż zazwyczaj się stosuje i dlatego takich schodków praktycznie nie ma. W powiększeniu zauważamy także po jakim czasie w naszym przykładzie zobaczymy 10% światła w obu przypadkach... wydaje nam się, że jeśli 10 minut rozjaśnia się płynnie dioda Power LED, a już po 8 sekundach mamy 10% to nie jest to fajne i zdecydowanie za szybkie. W układzie B/A/WPLED 10% nastąpi dopiero po 60 sekundach, czyli tak jak być powinno.

Płynne rozjaśnianie i wygaszanie z zachowaniem liniowej charakterystyki tak jak w układzie B/A/WPLED jest bardzo przyjemne dla oka zarówno dla dłuższych czasów rozjaśniania/wygaszania jak również, dla krótszych. Nasze subiektywne testy pokazują, że mając porównanie pomiędzy typowym PWMem a sterownikiem firmy EL KOSMITO oczy znacznie milej reagują na płynny start diod Power LED B/A/WPLED.

Jednak to nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Nie zapominajmny o wbudowanym układzie stabilizacji prądu a także uniwersalności i łatwości podłączenia do diod Power LED bez konieczności dobierania rezystorów, dodatkowych przetwornic i wielu innych rzeczy, które często trzeba skompletować. Tutaj właściwie potrzebne są jedynie diody Power LED, zasilacz i nasz układ.

Wymagania jakie postawiliśmy przed naszym układem były jednak znacznie większe. Przy powyższych zaletach chcieliśmy jeszcze osiągnąć jak największą precyzję stabilizacji prądu a także jak najwyższą sprawność. Wszystko to razem bardzo skomplikowało projekt i wymusiło zbudowanie bardziej złożonego układu niż pierwotnie był planowany. Jednak było warto.

Układ pozwala na pracę bistabilną i astabilną. W tym celu posiada dwa niezależne wyjścia. Jedno wyjście możemy np. zastosować do pracy z czujnikiem ruchu, a drugie jako włącznik na ścianie. Może to być bardzo przydatne rozwiązanie. Zarówno praca astabilna jak i bistabilna ma możliwość ustawienia czasu płynnego startu i płynnego stopu, czyli możemy zrobić tak, że podczas włączania włącznikiem diody będą rozjaśniały się w czasie 5 sek, gasiły w ciągu 10 sek, a przy włączaniu z zewnętrznego czujnika ruchu będą zapalały się w 3 sekundy i gasiły w 20 sekund. Jak widać można naprawdę różne wartości poustawiać w układzie. Czas płynnego zapalania i gaszenia może wynosić od 0 do 20 sekund (tryb normalny) i od 0 do 60 minut (tryb wolny). Czas pracy astabilnej można wyregulować od 0 do 20 minut.

Układ został wyposażony również w tryb wolnego rozjaśniania i ściemniania. Pozwala on na płynne rozjaśnianie diod przez nawet kilkadziesiąt minut. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może być przydatne w przypadku terrariów, akwariów, hodowców ptaków, którzy mają w klatkach oświetlenie zapalające się wraz z ustawionym zegarem. Od teraz można zrobić, aby oświetlenie ledowe zapalało się płynnie i nie rozbłyskiwało od razu na 100%.

Całe sterowanie układem może odbywać się przy pomocy przycisków zwiernych (takich jak dzwonkowe). Jak widać układ posiada naprawdę spore możliwości i różne zastosowania.

Cechy układu:

 • Mikroprocesorowe sterowanie układem

 • Płynne rozjaśnianie i wygaszanie z zachowaniem dobrego liniowego odwzorowania jasności

 • Dwa wejścia: jedno do pracy astabilnej z ustawianym czasem, drugie do pracy bistabilnej

 • Możliwość regulacji czasów rozjaśniania i wygaszania z osobna dla obu sposobów pracy (astabilnego i bistabilnego)

 • Obsługuje diody na prąd 200mA, 300mA, 350mA, 420mA, 700mA, 1000mA

 • Automatyczna stabilizacja prądu diod w zależności, który wybierzemy

 • Możliwość współpracy z ze zwykłymi zasilaczami (nie muszą to być zasilacze do diod LED)

 • Maksymalna moc podłączonych diod wynosi aż 25W

 • Wysoka sprawność układu od 80 do 93% w zależności od ilości diod i zasilania

 • Możliwość odwrócenia stanu przełączającego wejścia

 • Praca w trybie normalnym i trybie wolnym do zastosowań takich jak oświetlenie klatek dla ptaków

 • Możliwość wykorzystania wejść sterujących z dodatkową separacją lub skorzystania z prostego podłączenia bez separacji

 • Proste podłączenie dzięki złączom skręcanym

 • Obsługuje diody łączone szeregowo (należy wziąć to pod uwagę przy dobieraniu napięcia zasilania, aby nie było za niskie)

 • Klasa szczelności: IP00

 • Gwarancja 12 miesięcy

Parametry techniczne:

 • Zasilanie: DC 7-32V

 • Pobór prądu na czuwaniu ok: 15mA, co odpowiada przy 12V zasilania mocy zaledwie 0,18W

 • Pobór prądu podczas pracy diod: zależny głównie od zastosowanej mocy diod

 • Maksymalna łączna moc podłączonych diod 25W

 • Dokładność prądu wyjściowego: ok +/-10% dla temperatury pokojowej

 • Układ dostosowany do pracy w warunkach domowych w temperaturach od 10°C do 30°C

 • Regulacja rozjaśniania i wygaszania od 0 do 20 sekund w trybie normalnym i od 0 do 60 minut w trybie wolnym

 • Regulacja czasu pracy astabilnej od 0 do 20 minut

 • Napięcie przełączania wejść: od 3,5V do 28V

 • Wymiary 96x47x29


Przed zakupem zapoznaj się konieczne ze szczegółową instrukcją obsługi!
Kliknij tutaj aby pobrać instrukcję obsługi!Klikając tutaj zobaczysz listę różnych niepowtarzających się produktów.
Zobacz co produkujemy i/lub sprzedajemy!
Pamiętaj, że kupując to co produkujemy wspierasz producenta z Polski!
Nie sprowadzamy gotowych urządzeń "z poza Europy" :)Dziękujemy za zapoznanie się z naszą ofertą i mamy nadzieję, że docenią Państwo nasze uczciwe podejście do klienta..


Polecamy!


wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 50 1020 5558 1111 1637 3810 0110
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Paczka pocztowa ekonomiczna 14,00 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 1000
przybliżony czas realizacji: 5 dni
Paczka pocztowa priorytetowa 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 1000
przybliżony czas realizacji: 3 dni
List polecony ekonomiczny 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 5 dni
List polecony priorytetowy 13,00 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 3 dni
Przesyłka kurierska 17,00 zł
kolejna sztuka: 0,10 zł
maksymalnie w paczce: 1000
przybliżony czas realizacji: 3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 18,00 zł
kolejna sztuka: 0,50 zł
maksymalnie w paczce: 1000
przybliżony czas realizacji: 4-5 dni
Przesyłka kurierska pobraniowa 21,00 zł
kolejna sztuka: 0,10 zł
maksymalnie w paczce: 1000
przybliżony czas realizacji: 3 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Cena wysyłki za granicę zależy od kraju, wagi, formy płatności i innych czynników. Drogie są zwłaszcza pobrania, dlatego ich nie realizujemy
Wystawiam faktury VAT
Zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua