Trwałość i siła więzi między partnerami to pierwszy krok do zażegnania problemów, które pojawiają się w relacjach między partnerami. Chęć pracy nas sobą i związkiem są ważne u obu osób. Na rynku wydawniczym znaleźć możemy wiele książek i poradników, które pomogą nam stawić czoła niepowodzeniom i w nowy sposób spojrzeć na ich przyczynę.

„Życie w pożyciu” Szymon Majewski


Energetyczny i pełen humoru zapis zwyczajnego, a zarazem jedynego w swoim rodzaju związku, jakim jest małżeństwo. Autor z dużą dozą dystansu opisuje codzienne sytuacje, jakie mają miejsce w niejednym domu. Wielu z nas, czytając tę książkę, łatwo dopasuje historie w niej zawarte do własnych doświadczeń. Ciepła i ironiczna opowieść o współczesnych mężczyznach i kobietach pozwoli w świeży sposób spojrzeć na siebie i nabrać przekonania, że nie jesteśmy jedynymi, którym przytrafiają się kryzysy.

„Dalajlama dla par. Jak kochać uważnie” Anne-Bärbel Köhle, Stefan Rieß


Autorzy „Dalajlamy dla par. Jak kochać uważnie” za pomocą jasnego i lekkiego języka prezentują główne zasady buddyzmu, dzięki którym możemy przełamać negatywne wzorce, zażegnać kłótnie oraz wyleczyć rany. Autentyczne zainteresowanie, uważność, szacunek oraz odpowiedzialność za własne czyny pomogą umocnić relacje i pogłębić miłość. Perspektywa dalekowschodniej filozofii pomaga spojrzeć na nasze zachodnie przekonania i przyzwyczajenia w nowy sposób. Wyciąganie wniosków i wcielanie ich w życie autorzy pozostawiają nam samym, dzięki czemu nie dostajemy gotowego przepisu na udany związek, a właśnie materiał do dalszej pracy w prawdziwym życiu.

„Mężczyzna prosty w obsłudze czyli Kobieta szczęśliwa w związku” Małgorzata Kadysz


Książka „Mężczyzna prosty w obsłudze czyli Kobieta szczęśliwa w związku” dedykowana kobietom: narzeczonym, mężatkom, partnerkom, chcącym być szczęśliwymi w związku. W nieco humorystyczny miejscami sposób pokazuje, że będąc wypełnionymi frustracją, zmęczeniem i wkurzeniem, nie możemy dzielić się z innymi niczym pozytywnym. Pokazuje, jak napełnić się miłością, radością i entuzjazmem i emanować nim na bliskich. Życie lekkie, łatwe i przyjemne z ukochanym mężczyzną może być na wyciągnięcie ręki.

„Psychologia zdrady” Agata Błachnio


Zdrada, a inaczej nielojalność to zjawisko znane i przerażająco powszechne, a zarazem bardzo złożone i niejednoznaczne. Odpowiedź na pytania praktyczne, takie jak: jakie są cechy predysponujące do zachowań nielojalnych, jakie są ich zyski i koszta, czym różni się poczucie nielojalności własnej i cudzej, pozwala wyjść poza schemat i potoczne traktowanie zdrady. Głębsze zrozumienie tematu pozwoli pracować nad niedopuszczeniem do kryzysu w związku.

„Gorący seks małżeński. Jak rozpalić swój związek” Bill Farrel, Pam Farrel


Pozycja dla par, u których płomień w sferze seksualnej przygasł. W wielu relacjach początkowy zachwyt i namiętność przeradzają się w przyzwyczajenie i nudę. Autorzy „Gorącego seksu małżeńskiego”, eksperci od związków i relacji małżeńskich z wnikliwością i szczerością przedstawiają prawdy na temat intymnych relacji, dzięki którym nasze życie stanie się gorące i płomienne.

Wspólna, szczera i pełna zaangażowania praca nad związkiem jest najlepszym sposobem na zażegnanie kryzysu. Miłość to niełatwa sztuka, wymagająca poświęcenia z dwóch stron. Mając przed sobą wyzwanie odbudowania bliskości i pełnej radości relacji, warto sięgnąć po rady i doświadczenie autorów książek, mogących nam to zadanie ułatwić.