AntiAlgen+ (antyglon) glony 5l na 100.000 litrów (6910024989)

zakończona
74,90 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
  • Allegro Kurier InPost 12,18 zł
  • lokalizacja: Wiązowna, Polska

FMC - 5 litrów preparatu

wystarczy na 100.000 litrów wody

Preparat FMC jest mieszanką zieleni malachitowej z formaliną oraz błękitem metylenowym.
Stosuje się w celu zwalczania pasożytów z rodzaju Cryptobia, Ichthyobodo, Chilodonella, Trichodina, Trichodinella oraz grzybicy skóry u ryb ozdobnych.


Działanie preparatu:
Przeciwbakteryjne, przeciwpleśniowe, przeciwpasożytnicze. Preparat zmniejsza warstwę ochronnego śluzu u ryb i pozwala mocniej zadziałać dwom pozostałym składnikom, będąc samemu również silnym antyseptykiem.


Zastosowanie preparatu:
FMC jest stosowany przy następujących chorobach ryb:
Choroby spowodowane przez przywry Dactylogyrus sp. i Gyrodactylus sp. - pasożytujące na skórze i skrzelach ryb. Przy inwazji pierwotniaków pasożytujących na skórze i skrzelach: Oodinium sp., Chilodonella sp., Costia sp., a także Ichthyophthirius mułtifilis, który powoduje ospę rybią. Przy saprolegniozie (pleśniawka) ryb i profilaktycznie przy ochronie ikry. Przy bakteryjnym zapaleniu skóry. FMC chroni również ryby przed zakażeniami bakteryjnymi. Po zakończonej kuracji należy odbudować florę bakteryjną.


Sposób użycia:
Stosować 1L preparatu na 20m3 wody. Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć około dwudziestokrotnie wodą. Wyłączyć filtr węglowy pozostawiając napowietrzenie wody. Należy pamiętać aby po oczyszczeniu wody, po 7/10 dniach od podania dawki początkowej powtórzyć kurację, w celu zlikwidowania tych egzemplarzy pierwotniaków wywołujących u ryb ospę, które w czasie pierwszego leczenia akurat rozwijały się i były w formie przetrwalnikowej.


Uwagi do stosowania:
Pod wpływem światła preparat ulega utlenieniu, tracąc swoje właściwości (co widać po stopniowej zmianie koloru wody). Dla optymalnego wykorzystania lek należy stosować przy pochmurnej pogodzie, jest nieszkodliwy dla roślin. Preparat najłatwiej usunąć poprzez adsorpcję na węglu aktywnym i podmianę około 30% wody w oczku. Przy posługiwaniu się tym preparatem musimy zachować daleko idącą ostrożność, gdyż ma on właściwości mutagenne. Nie należy przygotowywać roztworu w pobliżu jedzenia, nie wolno wkładać rąk (bez rękawic gumowych) do roztworu. Działa szkodliwie po połknięciu. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie jeść, nie pić, ani nie palić podczas używania produktu. W przypadku połknięcia: W przypadku złego samopoczucia skontaktować się z ośrodkiem zatruć lub lekarzem. Wypłukać usta.

Uwaga: Nie stosować do ochrony ryb przeznaczonych do konsumpcji.


Przechowywanie:
Chronić przed dziećmi. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami. Przechowywać z dala od źródeł ciepła. Przechowywać wyłącznie w oryginalnym opakowaniu w temperaturze nie niższej niż 0°C i nie wyższej niż 30°C.

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje