Ambrotypia - Przewodnik praktyczny (6922420033)

zakończona
59,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • List ekonomiczny 6,50 zł
  • List priorytetowy 8,50 zł
  • Paczka pocztowa ekonomiczna 12,00 zł
  • lokalizacja: Gdynia, Polska

parametry

  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT

opis

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy wydany w języku polskim wyczerpujący przewodnik praktyczny po technice ambrotypii; efekt wieloletnich doświadczeń Radosława Brzozowskiego.

Ambrotypia- Przewodnik praktyczny omawia wszystkie zagadnienia wiążące się z tworzeniem ambrotypów kolodionowych. Poszczególne rozdziały wyjaśniają kwestie takie jak dobór właściwego sprzętu, wyposażenie pracowni i studia kolodionowego, niezbędne odczynniki i osprzęt. Sam proces kolodionowy przedstawiony jest w sposób praktyczny, krok po kroku, począwszy od jodowania kolodionu poprzez oblew płyty, jej uczulenie, wywołanie aż po utrwalenie. Każdemu z etapów towarzyszą receptury wszystkich roztworów roboczych wraz z instrukcjami ich przygotowania i wykorzystania. Zrozumienie poszczególnych etapów procesu ułatwiają dziesiątki ilustracji; zdjęć i rycin. Dla większość etapów omówione są liczne rozwiązania alternatywne tak, jak ma to miejsce w przypadku utrwalania kolodionów, gdzie autor przedstawia aż pięć różnych utrwalaczy. Podobnie rzecz ma się z samymi recepturami kolodionowymi.

Nie zabrakło także przepisów na werniksy kolodionowe i dokładnych instrukcji dotyczących werniksowania i prezentacji ambrotypów, w tym czernienia płyt szklanych i alternatywnych metod zabezpieczania powierzchni obrazu. Odrębne rozdziały poświęcone zostały pracy w plenerze, i, co po raz pierwszy, ręcznemu barwieniu ambrotypów oraz typowym problemom mogący powstać w czasie pracy w tej magicznej technice. Co oczywiste, nie zabrakło też krótkiego wstępu historycznego, ani szczegółowych informacji o wszystkich wykorzystywanych materiałach.

Od 5 września 2015 książka dostępna jest w ciągłej sprzedaży.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Paczka pocztowa ekonomiczna
pierwsza sztuka:
12,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
10
List ekonomiczny
pierwsza sztuka:
6,50 zł
kolejna sztuka:
1,00 zł
maksymalnie w paczce:
2
List priorytetowy
pierwsza sztuka:
8,50 zł
kolejna sztuka:
1,00 zł
maksymalnie w paczce:
2

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT