AlgoKlar algenstop algostop zielona woda 1l /20m3 (6482047193)

zakończona
24,90 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
  • Allegro Kurier InPost 12,18 zł
  • lokalizacja: Wiązowna

AlgoKlar

wystarczy na 20.000 litrów wody

Efekt tzw zielonej wody, jest wynikiem pływających w niej glonów, które nie tylko psują wygląd każdego stawu, w dodatku glony zalepiają skrzela rybom, a także powodują zmniejszenie ilości tlenu w wodzie. Preparat AlgoKlar zawiera aktywne składniki miedzi. Stosuje się go do zwalczania glonów w oczkach wodnych, takich jak Ichtybodo spp., Chilodonella spp., Trichodina spp. Dactylogyrus, Tetraonchus, oraz przeciwko "zakwitom" planktonu roślinnego. Stosowany jest również na grzyby z rodzaju Saprolęgnia, Branchiomyces.


Działanie i zastosowanie preparatu:
W określonym stężeniu jony miedzi pochodzące z preparatu AlgoKlar tworzą naturalną barierę dla rozwoju glonów. Skutecznie zwalczają również pasożyty ryb jak: bakterie, pierwotniaki i grzyby oraz ślimaki.
Należy mieć jednak świadomość tego, że kationy miedzi są także toksyczne dla ryb, dlatego przed użyciem preparatu należy upewnić się, że podajemy odpowiednią dawkę. Pełny efekt działania produktu może wystąpić z pewnym opóźnieniem, od jednego do sześciu tygodni, w zależności od gatunku glonów i parametrów wody.


Sposób użycia:
Przy odpowiednim korzystaniu nie są przewidywane żadne efekty uboczne.
Optymalnym czasem stosowania preparatu Algoklar jest okres kwitnienia glonów, to jest od kwietnia do sierpnia. Dawkowanie wynosi 1000ml preparatu na 20m3 wody (zalecana woda o pH 7,2 i temperaturze 16°C). W wodach kwaśnych zaleca się stosowanie zmniejszonej dawki o 25-35%, natomiast w wodach alkalicznych 10-15%.
W przypadku silnej inwazji glonów i jeśli jest to konieczne, dawkę można powtórzyć po 9 dniach. Uważać aby pH wody nie wzrosło ponad 8 gdyż grozi to śnięciem ryb. Należy przed i po zastosowaniu preparatu usunąć mechanicznie glony.


Uwagi do stosowania:
W wodzie miękkiej jest bardziej toksyczny dla ryb niż w wodzie twardej.
W wyższej temperaturze jest bardziej toksyczny. Dawki uzależnia się od twardości wody.
Dla optymalnego wykorzystania lek należy stosować przy pochmurnej pogodzie. Jest nieszkodliwy dla roślin. Przy posługiwaniu się tym preparatem musimy zachować daleko idącą ostrożność, gdyż ma on właściwości mutagenne. Nie należy przygotowywać roztworu w pobliżu jedzenia, nie wolno wkładać rąk (bez rękawic gumowych) do roztworu. Działa szkodliwie po połknięciu. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie jeść, nie pić, ani nie palić podczas używania produktu.


W przypadku połknięcia:
W przypadku złego samopoczucia skontaktować się z ośrodkiem zatruć lub lekarzem. Wypłukać usta.
UWAGA: NIE STOSOWAĆ DO OCHRONY RYB PRZEZNACZONYCH DO KONSUMPCJI


Przechowywanie:
Chronić przed dziećmi. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami. Przechowywać z dala od źródeł ciepła. Przechowywać wyłącznie w oryginalnym opakowaniu w temperaturze nie niższej niż 0°C i nie wyższej niż 30°C.

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy