Aforyzmy i myśli osobliwe J. Skibińska-Podbielska (7147024983)

1 dzień do końca
cena kup teraz
30,00 zł
z 7 sztuk
Dostawa
  • List ekonomiczny 6,00 zł
  • List polecony ekonomiczny 8,00 zł
  • Paczka pocztowa ekonomiczna 10,00 zł
  • lokalizacja: Lublin, Polska
  • czas wysyłki: do 2 dni

parametry

  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT

opis

Jadwiga Skibińska-Podbielska

Aforyzmy i myśli osobliwe

Cena 30,00 zł

Wydanie pierwsze

Lublin: Norbertinum, 2016

Objętość 242, [1] s.

Format 147 x 208 mm

Oprawa miękka klejona

ISBN 978-83-7222-579-5

[ Zbiór aforyzmów ]

Już pierwsze wydanie aforyzmów (z roku 1992) przyniosło Jadwidze Skibińskiej-Podbielskiej spore zainteresowanie czytelników i docenienie w gronie aforystów, zaowocowało także publikacjami wybranych tekstów w antologiach i zbiorach mądrościowych. Kolejne edycje poszerzały zakres i ilość sentencji, obecna zaś stanowi podsumowanie dotychczasowej twórczości w tym zakresie i znaczne wzbogacenie (prawie dwukrotne) o nowe teksty. Trwająca od kilku dziesięcioleci pasja autorki rozwija się równolegle z twórczością prozatorską (powieści, opowiadania) i pamiętnikarską („Dziennik z prowincji polskiej 1981–2014”). Jest w zasadzie źródłem inspiracji do podejmowanych w prozie tematów i postaw bohaterów. Aforystyka Jadwigi Skibińskiej-Podbielskiej jest zakorzeniona w starożytnych źródłach mądrościowych (autorka jest filologiem klasycznym), ale z dużą celnością analizuje labirynty współczesnych trendów w postrzeganiu świata i człowieka. Przenikliwość, głęboki humanizm, celność w tropieniu paradoksów współczesności, zaprawione szczyptą ironii, a niekiedy goryczy – to walory pozwalające na wspólne z autorką odkrywanie źródeł mądrości. Obszerny zbiór (liczący około 1500 aforyzmów) został podzielony na rozdziały, co pozwala czytelnikowi łatwo odnaleźć frapujący go temat. Mądrość, człowiek, dzieciństwo i młodość, miłość, wrażliwość, szczęście, prawda, sztuka, fałsz, życie, naród, energia, walka, natura, czas, śmierć, nauka, harmonia – w kręgu tych generalnych zagadnień porusza się aforystka z ogromną wrażliwością, wdziękiem i empatią kobiecego pióra. Jest to prawdziwa skarbnica przemyśleń i inspiracji zapładniających myślenie i powodujących pęknięcia w skorupie przyzwyczajeń i lęków. Dodatkowym atutem książki są grafiki, wyrażające drugą obok literatury pasję Jadwigi Skibińskiej-Podbielskiej – do rysunku i malarstwa. Delikatne szkice pejzażowe pozwalają głębiej uchwycić ogólny klimat przedstawionych sentencji.

O Autorce

Jadwiga Skibińska-Podbielska jest z pochodzenia Wołynianką. Urodziła się w Progonowie, położonym na przedmieściu Torczyna. Jej przodkowie ze strony ojca brali udział w powstaniu listopadowym, zaś ze strony matki uczestniczyli w powstaniu styczniowym. Na Wołyniu życie obu rodzin było blisko związane z Łuckiem, gdzie jej członkowie kształcili się w tamtejszych, znakomitych szkołach średnich. Swój wysoki poziom zawdzięczały one historycznym wpływom sławnego Gimnazjum Krzemienieckiego „Ateneum”, gdzie w latach jego rozkwitu uczył poezji i sztuki wymowy Euzebiusz Słowacki, ojciec Juliusza.

Po drugiej wojnie światowej autorka znalazła się wraz ze swoją rodziną w Hrubieszowie, gdzie spędziła wczesną młodość, uczęszczała do Szkoły Podstawowej i do Liceum Ogólnokształcącego. Studia odbyła w Lublinie, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w zakresie filologii Klasycznej.

Uprawianej przez nią prozie dały początek aforyzmy, które drukowano w lubelskiej „Kamenie”. Tam również debiutowała opowiadaniami. Pierwsze wydanie książkowe „Aforyzmów” ukazało się w 1992 roku, kolejne – zmienione i uzupełnione – w 2001 roku. W 1997 roku wydała książkę pt. „Epopeja prowincjonalna”, w której opisuje piękno bogatej polskiej prowincji z czasów przed transformacją oraz zagrożenia nadchodzące ze strony schematycznej kultury Zachodu. Kolejna jej powieść, „Epopeja wołyńska 1913–1945” (2008, 2013), zawiera syntetyczny obraz Wołynia i Polski w pierwszej połowie XX wieku. Po wielkich wydarzeniach, zaistniałych w tym okresie, wypływa z „Epopei” przesłanie historiozoficzne, że najważniejszym zadaniem dla Polski jest utrzymanie niepodległości w tak trudnym, granicznym położeniu.

W roku 2015 ukazał się zbiór opowiadań „Napój miłości księżnej Teresy i inne opowiadania” oraz obszerny „Dziennik z prowincji polskiej 1981–2014”. Jej twórczość prozatorską wieńczy zbiór opowiadań „Posadzisz mi narcyzy” (2017).

Twórczość Jadwigi Skibińskiej-Podbielskiej charakteryzuje język prosty, barwny i służebny, ukształtowany pod wpływem pięknej stylistyki, stworzonej przez kulturę antyczną. Autorka reprezentuje polski punkt widzenia wydarzeń historycznych, wobec kultury zachodu jest pozbawiona kompleksów, przypomina i chwali polską tradycję i kulturę.

Spis treści

Mądrość

Człowiek

Dzieciństwo i młodość

Miłość

Wrażliwość

Szczęścia

Prawda

Sztuka

Fałsz

Życie

Naród

Energia

Walka

Natura

Czas

Śmierć

Nauka

Harmonia

Dostawa i płatność
od 6,00 zł

Lokalizacja: Lublin, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
15,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
5
czas realizacji
3-4 dni robocze
List polecony ekonomiczny
pierwsza sztuka
8,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
2
czas realizacji
5-6 dni roboczych
Paczka pocztowa ekonomiczna
pierwsza sztuka
10,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
2
czas realizacji
5 dni roboczych
List ekonomiczny
pierwsza sztuka
6,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
2
czas realizacji
5-6 dni roboczych
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
2 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka
19,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
5
czas realizacji
3-4 dni robocze
Pocztex Kurier48 pobraniowy
pierwsza sztuka
14,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
2
czas realizacji
4 dni robocze
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
2 dni robocze

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
1 miesiąc

Rodzaj gwarancji

productenta/dystrybutora

Okres gwarancji

1 miesiąc
Dodatkowe informacje

Książki nie podlegają obowiązkowi udzielenia gwarancji.

Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok

Adres do reklamacji

Norbertinum Wydawnictwo - Drukarnia - Księgarnia spółka z o.o.
ul. Długa 5
20-346 Lublin
Dodatkowe informacje

 1. Jeżeli po otrzymaniu przesyłki Klient znajdzie w jej zawartości wady  techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas transportu, lub niezgodność z  treścią zamówienia, powinien odesłać ją przesyłką pocztową na adres:  Norbertinum Wydawnictwo - Drukarnia - Księgarnia spółka z o.o., ul.  Długa 5, 20-346 Lublin. Do przesyłki należy dołączyć wypełniony i  podpisany „Formularz reklamacji” (dostępny pod adresem:  http://www.norbertinum.pl/pliki/Formularz_reklamacji.pdf).

2. W  przypadku braku możliwości wymiany publikacji (na przykład z powodu  wyczerpania nakładu) Księgarnia zaoferuje możliwość zamiany tytułu na  inny równowartościowy lub zwrot kwoty równej cenie publikacji. Pieniądze  zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych od momentu rozpatrzenia  reklamacji, przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta w  „Formularzu reklamacji” lub przekazem pocztowym pod wskazany adres.

3. Księgarnia nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

4.  Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego Księgarnia zwraca  przelewem na konto wskazane przez Klienta w „Formularzu reklamacji” – po  otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.

5. Zgłoszenia  reklamacyjne będą na bieżąco rozpatrywane przez Księgarnię w terminie  nie dłuższym niż 14 dni od otrzymania reklamacji. Księgarnia zastrzega  sobie prawo do nierozpatrywania reklamacji wynikających z nieznajomości  Regulaminu.

6. O przebiegu procedury reklamacyjnej Klient będzie powiadamiany indywidualnie. 

Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Norbertinum Wydawnictwo - Drukarnia - Księgarnia spółka z o.o.
ul. Długa 5
20-346 Lublin

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
Norbertinum
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

47

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

  • 817****** (pokaż)
  • 513****** (pokaż)
poniedziałek - piątek
08:00 - 16:00
sobota
09:00 - 15:00
niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Norbertinum spółka z o.o. zostało założone w 1989 roku. Funkcjonuje jako wydawnictwo, drukarnia i księgarnia. Jest pierwszym prywatnym wydawnictwem katolickim w Polsce. Specjalizuje się w wydawaniu literatury wspomnieniowej i historycznej, współczesnej polskiej prozy i poezji, eseistyki i publicystyki, publikacji naukowych z różnych dziedzin.

Pozostałe informacje

Norbertinum 

Wydawnictwo - Drukarnia - Księgarnia

spółka z o.o.

ul. Długa 5, 20-346 Lublin

tel. 81 744 11 58, fax 81 744 11 48

norbertinum@norbertinum.pl

www.norbertinum.pl

Numer oferty:7147024983
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry