Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Promocja (6482784337)

zakończona
20,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List ekonomiczny 7,25 zł
 • List polecony ekonomiczny 10,80 zł
 • List polecony priorytetowy 13,50 zł
 • lokalizacja: Zielona Góra
 • czas wysyłki: do 5 dni
 • stan: nowy
 • okładka: twarda z obwolutą
 • rok wydania (xxxx): 2005
 • wydanie: standardowe
 • kondycja: bez śladów używania

Adam Mickiewicz

Pan Tadeusz

Wydawnictwo - Mediasat Group S.A.

Stron - 447

Stan książki - nowy, bez śladów używania

Waga - 500 g

Opis książki

Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, wydany po raz pierwszy w 1834 roku w Paryżu, to arcydzieło polszczyzny, epos narodowy, który stał się dla wielu pokoleń niewyczerpanym źródłem natchnień, fundamentem patriotycznych wzorów i przywołań pięknych, starodawnych szlacheckich tradycji. Można w nim jak w wiecznie żywym zwierciadle zobaczyć dawne gusta i obyczaje, stroje, zabawy i popularne potrawy, podziały stanowe, rytuały i sposoby rozumienia świata.

Prawdopodobnie w końcu roku 1833 Autor donosił Klaudynie Potockiej, że kończy swoje, najmłodsze dziecko, które jako najmłodsze najbardziej teraz lubi, a w lutym 1834 pisał do swego przyjaciela, Antoniego Odyńca: „Tadeusza wczoraj skończyłem. Pieśni ogromnych dwanaście. Wiele marności, wiele też dobrego: będziesz czytał. Co tam najlepsze to obrazki z natury kreślone naszego kraju i naszych obyczajów domowych”.

źródło opisu: lubimyczytac.pl

Adam Mickiewicz herbu Poraj (ur. 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku [1] [2] [3] , zm. 26 listopada 1855 w Konstantynopolu ) – polski poeta , działacz polityczny , publicysta , tłumacz , filozof , działacz religijny , mistyk , organizator i dowódca wojskowy , wykładowca akademicki.

Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę polskiego romantyzmu (grono tzw. Trzech Wieszczów ) oraz literatury polskiej [4] [5] , a nawet za jednego z największych na skalę europejską [6] . Określany też przez innych, jako poeta przeobrażeń [7] oraz bard słowiański [8] .

Członek i założyciel Towarzystwa Filomatycznego , mesjanista związany z Kołem Sprawy Bożej Andrzeja Towiańskiego . Jeden z najwybitniejszych twórców dramatu romantycznego w Polsce [9] , zarówno w ojczyźnie, jak i w zachodniej Europie porównywany do Byrona i Goethego [10] [11] . W okresie pobytu w Paryżu był wykładowcą literatury słowiańskiej w Collège de France . Znany przede wszystkim jako autor ballad , powieści poetyckich , dramatu Dziady oraz epopei narodowej Pan Tadeusz uznawanej za ostatni wielki epos kultury szlacheckiej w Rzeczypospolitej Obojga Narodów . Narodowy poeta Polski , Litwy i Białorusi . Działacz niepodległościowy , organizator polskich oddziałów do walki z Rosją , bonapartys

Do każdej opłaty pocztowej doliczone jest 2 zł za opakowanie

Pozdrawiam kupujących i oglądających

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 50 1020 5558 1111 1728 6320 0025
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 13,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 6 dni
List polecony ekonomiczny 10,80 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 8 dni
List ekonomiczny 7,25 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 8 dni
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua