95 lat w służbie nauki wojskowej. 95 lat Kwartalni (6483310909)

zakończona
9,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 4,70 zł
 • List polecony priorytetowy 6,00 zł
 • lokalizacja: Pruszków
 • stan: nowy
 • waga (z opakowaniem): 0.30 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2013
 • kondycja: bez śladów używania

Tytuł: 95 lat w służbie nauki wojskowej. 95 lat Kwartalnika Bellona

Autor: zbiorowy

Stron: 128 Rok wydania: Warszawa 2013, I wydanie Wydawca: Wojskowy Instytut Wydawniczy

Format: B-5

Waga: 0,25 kg

Okładka: miękka

Stan: 5,00, w skali od 1,00 do 5,00. Bez śladów konsumpcji. Nówka-nowa

Cena detaliczna/okładkowa­: brak

Małpa robi mi mądre miny. „Kup Teraz!”. Małpie zrzedła mina.

/// siły zbrojne WP, wojsko polskie Bliski Wschód///

We wtorek, 12 listopada br., dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN gen. Lech Konopka reprezentował szefa BBN ministra Stanisława Kozieja podczas obchodów powstania czasopisma „Bellona”, organizowanych w Akademii Obrony Narodowej. List do uczestników obchodów skierował Prezydent RP Bronisław Komorowski, który napisał, że jubileusz 95-lecia „Kwartalnika Bellona” sprzyja przypominaniu o znaczeniu piśmiennictwa wojskowego dla rozwoju i kształtowaniu korpusu oficerskiego Wojska Polskiego. Prezydent podkreślił także, że rolą kwartalnika było i jest aktywne współuczestniczenie w rozwoju nauki wojennej i sztuki operacyjnej, a także w udoskonalaniu obronności kraju i organizacji sił zbrojnych.

„Bellona” to czasopismo o tematyce wojskowej wydawane od 1918 początkowo jako miesięcznik, później jako kwartalnik. Po przerwie spowodowanej działaniami wojennymi, wznowiono w 1940 roku wydawanie „Bellony” w Londynie jako miesięcznika. W następnych latach zeszyty były wydawane nakładem Sztabu Naczelnego Wodza regularnie do 1947 roku. Wtedy miesięcznik przekształcono ponownie w kwartalnik, ukazujący się do 1967 roku nakładem Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego. Jednocześnie, jako konkurencję dla periodyku ukazującego się na obczyźnie, Ministerstwo Obrony Narodowej w 1950 roku rozpoczęło wydawanie miesięcznika „Myśl Wojskowa”, przekształconego w 1970 roku w kwartalnik, który nieprzerwanie ukazywał się do 2006 roku. W styczniu 2007, nawiązując do przedwojennej tradycji, przekształcono kwartalnik „Myśl Wojskowa” w „Kwartalnik Bellona” ukazujący się do dzisiaj. O problemach prawie stuletniej historii „Bellony” piszą dziś właśnie autorzy w jubileuszowym wydaniu kwartalnika zatytułowanym „95 lat w służbie nauki wojskowej”. Dla zainteresowanych, którzy sięgną po ten zeszyt, będzie to dobra okazja do refleksji nad zmiennością myśli, tendencji i doktryn, z którymi polskie wojsko miało do czynienia przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Dziś, to periodyk wydawany przez Wojskowy Instytut Wydawniczy, w którym prezentowane są poglądy naukowców i ekspertów o tematyce bezpieczeństwa narodowego. Na jego łamach autorzy poruszają problemy użycia rodzajów sił zbrojnych w operacjach narodowych oraz sojuszniczych, a także wyjaśniają, że bezpieczeństwo kraju jest domeną nie tylko ludzi w mundurach, lecz także innych instytucji państwa. W czasopiśmie prowadzone są też rozważania na temat przyszłych środków walki, które powinna posiadać nowoczesna armia. Wydanie specjalne przygotowane z okazji 95 rocznicy istnienia wojskowego wydawnictwa naukowego „Kwartalnik Bellona”, ukazującego się wcześniej jako „Bellona” i „Myśl Wojskowa”. Zawiera artykuły dotyczące historii pisma oraz jego reform, oceny poszczególnych działów oraz sylwetki członków rady naukowej . Wydawnictwo otwierają listy gratulacyjne skierowane do dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego, Rady Naukowej oraz zespołu redakcyjnego „Kwartalnika Bellona” od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka oraz szefa Sztabu Generalnego generała broni Mieczysława Gocuła.

1). Kupuj więcej niż jedną rzecz zapłacić mniej za przesyłkę. 2) Licytowana rzecz ma dobry sejwink, warta pieniędzy. Nie kupuj na „wariata”, niech kupi ten komu się przyda. 3). Im wcześniej przelew dotrze tym przesyłka szybciej wpadnie w skrzynkę. 4). Przy braku przelewu do 10 dni wystawiam negatywny komentarz na Allegro. Brak zamknięcia transakcji w długim terminie. 5). Proszę dokonać opisanych wpłat na konto. Następnie proszę o e-mail, przyspieszy wysyłkę. Pamiętaj o podaniu opcji dostawy. 6). Indywidualnie informuję o kosztach nadania kilku przedmiotów i zagranicznego. Inne taryfy opłat. Note. When you send a package overseas air fares are other postal charges. Individually inform you about the cost of foreign shipping.

Dobra okazja, warta pieniędzy.

Licytuj, bo ktoś cię uprzedzi i możesz żałować straconej, cennej publikacji!!

Bum-Bum-Bum!

Miło o prezencie tu pamiętać!

Radość wielka czeka cię, gdy z marszu kupisz mnie!

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • NORDEA BANK POLSKA S.A. 63 1440 1387 0000 0000 0924 3887
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 6,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 4,70 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua