5x GLUTAMINIAN SODU WZMACNIACZ SMAKU i ZAPACHU 5KG (7158728902)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
84,99 zł
z 1000 sztuk
Dostawa
  • Paczka48 Odbiór w Punkcie 8,50 zł
  • Paczkomaty 24/7 9,60 zł
  • Pocztex Kurier48 9,90 zł
Zakupy od 600 zł darmowa dostawa
  • lokalizacja: Walbrzych, Polska
  • czas wysyłki: 24 godziny

parametry

  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • waga (z opakowaniem): 5.5 [kg]

Opis

GLUTAMINIAN SODU - 5KG

SPOŻYWCZY - E621

OFERTA DOTYCZY 5 OPAKOWAŃ PO 1KG KAŻDE

GLUTAMINIAN SODU

SPOŻYWCZY - E621

 

Nazwa: Glutaminian sodu

Synonimy: Sól sodowa kwasu glutaminianowego,

glutaminian monosodu

Gatunek: Spożywczy

Czystość: Min. 99%

Wzór chemiczny: C5H8NNaO4

Nr CAS: 142-47-2

Nr WE: 205-538-1

 

Opakowanie: doypack 1000g (1kg)

(Oferta dotyczy 5 sztuk takich opakowań)

Historia

Od setek lat kuchnia dalekowschodnia wykorzystywała jako składnik potraw wodorost listownicę japońską (Laminaria japonica), znany jako kombu. W 1908 roku japoński uczony prof. Kikunae Ikeda wyizolował z listownicy związek chemiczny nadający jej niepowtarzalny smak – kwas glutaminowy. Smak ten nazwano umami. Niedługo po odkryciu rozpoczął produkcję przyprawy, będącej oczyszczonym glutaminianem sodu, która znana jest na Wschodzie jako Aji-no-moto (czyli „istota smaku”).

 

Zastosowanie

Szeroko stosowany jako dodatek do żywności, jest np. składnikiem zup instant, sosów, przypraw, konserw rybnych, jako wzmacniacz smaku i zapachu.

Jedna z ważniejszych substancji w chemii spożywczej.

 

Otrzymywanie

Kwas glutaminowy na skalę przemysłową uzyskuje się według trzech technologii:

z surowców o dużej zawartości białka, które stanowią produkty uboczne (np. śruty poekstrakcyjne, kazeina, albumina, gluten) w wyniku ich hydrolizy kwasowej

z surowców odpadowych w przetwórstwie buraka cukrowego (wywary pomelasowe)

z surowców o charakterze węglowodanów – biosynteza (poprzez hodowlę bakterii Corynebacterium glutamicum, Brevibacterium divaricatum, Micrococcus glutamicus, Bacillus megatermium lub bakterii z rodzaju Microbacterium)

Roczna produkcja glutaminianu sodu wynosi około 400 tys. ton.

(Wikipedia)

Za jednoczesną przesyłkę towarów zakupionych na innych naszych aukcjach

PŁACISZ TYLKO RAZ !

Dodawaj towary do swojego koszyka!

Zobacz nasze pozostałe oferty!

 

Możliwe sposoby płatności i rodzaje wysyłki dla tej oferty są podane w zakładce "Dostawa i płatność". Wybór rodzaju przesyłki jest równoznaczny z akceptacją warunków dostawy danego przewoźnika. Zamówiony towar pakujemy i wysyłamy w maksymalnym czasie 48 godzin (w dni robocze) od otrzymania wpłaty lub poprawnie złożonego zamówienia za pobraniem. Wpłat można dokonywać przez system PayU lub na konto którego numer znajduje się w zakładce "Dostawa i płatność".  Za jednoczesną wysyłkę każdego dodatkowo zakupionego na naszych aukcjach przedmiotu zapłacisz dużo mniej lub wcale!

Sprawdź nasze koszty wysyłki - to się opłaca!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą całą ofertą!

Dostawa i płatność
od 8,50 zł

Lokalizacja: Walbrzych, Polska

Aby mieć darmową dostawę, kup u DK-Agola za co najmniej 600.00 zł.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
14,99 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
5
czas realizacji
2-3 dni robocze
Pocztex Kurier48
pierwsza sztuka
9,90 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
4
czas realizacji
3 dni robocze
Paczka48 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
8,50 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
4
czas realizacji
3 dni robocze
Paczkomaty 24/7
pierwsza sztuka
9,60 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
4
czas realizacji
2-3 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Pocztex Kurier48 pobraniowy
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
4
czas realizacji
3 dni robocze
Paczka48 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
13,50 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
4
czas realizacji
3 dni robocze

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata
rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

Adres do reklamacji

P.H.U. AGOLA
Ul. Jaworowa 7
58-306 Wałbrzych
Dodatkowe informacje

Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod wyżej podanym adresem email, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

P.H.U. AGOLA
ul. Jaworowa 7
58-306 Wałbrzych

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. 


Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru. 


Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy): 


[adres sprzedającego] J

[imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów], numery oferty w Allegro [numery] . 

Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data] . 


Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego] 

Login Allegro: [login kupującego] 

Adres: [adres kupującego] 

Data: [data odstąpienia od umowy] 

Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej] 


Brak odstąpienia od umowy: Prawo odstąpienia od umowy zawartej w ramach Allegro nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów: o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy; w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy; w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia; w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami; w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli; w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy; w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę; zawartej w drodze aukcji publicznej; o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi; o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

O sprzedającym
DK-Agola
99,7%
kupujących poleca tego sprzedającego

4691

 

13

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Halina Łukasik
P.H.U. AGOLA
ul. Jaworowa 7
58-306 Walbrzych
REGON: 022483441
NIP: 886-117-24-16

Kontakt

  • 746****** (pokaż)
poniedziałek - piątek
08:00 - 14:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Najważniejsze informacje w pigułce:

Numer rachunku do wpłat przelewem tradycyjnym: ING Bank Śląski S.A. 73 1050 1908 1000 0092 0128 4974

Wszystkie ceny podane w ofertach są cenami brutto (z VAT).

Do każdego zakupu wystawiamy paragon, lub na życzenie fakturę VAT.

W przypadku wybrania płatności przelewem, kupujący proszony jest o dokonanie wpłaty w ciągu 7 dni od daty zakupu. Po tym okresie uruchamiamy procedurę unieważnienia transakcji.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.

Przesyłki wysyłamy w dniu otrzymania wpłaty lub potwierdzenia wysyłki za pobraniem, jeśli ta nastąpi do godziny 12.00 (w dni robocze). Zamówienia otrzymane lub opłacone po godzinie 12.00 realizowane są w najbliższym, następnym dniu roboczym.


Z poważaniem

AGOLA

Pozostałe informacje

Wygrana w licytacji oraz sfinalizowanie zakupu przez KOSZYK lub KUP TERAZ są równoznaczne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży ze skutkiem wiążącym zarówno dla kupującego jaki i sprzedawcy. Transakcje niesfinalizowane przez kupującego w ciągu 7 dni będą anulowane. 

Wszystkie ceny zawarte w ofertach są cenami BRUTTO i zawierają podatek VAT. Koszty pakowania i wysyłki oraz sposoby dostarczania towaru podane są dla każdego produktu w zakładce DOSTAWA I PŁATNOŚĆ.

Całkowita wartość zakupów z kosztami przesyłki jest widoczna w momencie składania zamówienia i zależna od wielkości zamówienia i wyboru sposobu dostawy. Zapłatę za zakupy przyjmujemy poprzez system PayU, przelewem bankowym lub pobraniem kurierskim. Numer konta bankowego oraz inne możliwe sposoby zapłaty są podane w zakładce DOSTAWA I PŁATNOŚĆ. 

Sprzedawca zobowiązuje się dostarczyć zakupiony towar bez wad o ile w opisie oferty nie wskazano inaczej.

Wyświetlenia:11
Numer oferty:7158728902
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Pozostałe przedmioty od tego sprzedawcy

Do góry